Radio Białystok | Wiadomości | Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego chce wprowadzenia na Carskiej Drodze odcinkowego pomiaru prędkości

Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego chce wprowadzenia na Carskiej Drodze odcinkowego pomiaru prędkości

autor: Paweł Wądołowski

20.12.2020, 08:13, akt. 08:32

Odcinkowy pomiar prędkości na Carskiej Drodze. To pomysł przyrodników na to, żeby kierowcy nie przekraczali tam dozwolonej prędkości 50 km/h.

Biebrzański Park Narodowy, Carska Droga, fot. Paweł Wądołowski
Biebrzański Park Narodowy, Carska Droga, fot. Paweł Wądołowski

Władze Biebrzańskiego Parku Narodowego rozmawiały już na ten temat z samorządowcami, policją i Inspekcją Transportu Drogowego - mówi dyrektor Parku Artur Wiatr.


- Sprawa jest o tyle trudna, że natężenie ruchu na tym odcinku nie jest aż tak duże, żeby wprost z tego natężenia wynikało postawienie takiej infrastruktury. W związku z tym mam taką nadzieję, że szybko po Nowym Roku spotkamy się z Inspekcją Transportu Drogowego wspólnie, razem, tak żeby porozmawiać i poprosić Inspekcję, żeby się włączyła jako partner. Tak, abyśmy przed kolejnym szczytem sezonu mogli w jakiś sposób temu zjawisku przeciwdziałać - mówi Artur Wiatr.Problemem jest także planowany przebieg drogi ekspresowej przez teren  Parku. Jak mówi Artur Wiatr dobra droga jest potrzebna, ale trzeba też pamiętać o konieczności ochrony przyrody.


- My, jako Park, rozumiemy potrzebę rozwoju dróg i zauważamy potrzebę modernizacji tej drogi, tak abyśmy wszyscy mogli bezpiecznie docierać do celu. Natomiast bardzo nas niepokoi taki przebieg drogi jaki jest  procedowany. Także też czekamy cierpliwie na zakończenie konsultacji. Chciałbym powiedzieć, że pojawił się wariant alternatywny - przeprawa przez Dolinę Biebrzy w Sztabinie - mówi Artur Wiatr.Posłuchaj całej rozmowy z Arturem WiatremPrzyrodnicy czekają na efektu konsultacji, które przeprowadziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policja wyjaśnia sprawę wilka zabitego w otulinie Biebrzańskiego PN

19.12.2020, 16:45

Policja bada sprawę zabitego w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego wilka. Zwierzę zastrzelono nocą, na początku grudnia.


Już wkrótce mieszkańcy gminy Sztabin będą mogli korzystać z nowego mostu na Biebrzy

18.12.2020, 10:05

Prace we wsi Jagłowo trwają tam od lipca.


Artur Wiatr

18.12.2020, 08:25

- Chcielibyśmy skutecznie chronić biebrzańską przyrodę (...) Chcielibyśmy budować trwałe partnerstwo ze społecznością lokalną i udostępniać Park wszystkim, którzy chcieliby przyjechać, tak aby mogli cieszyć się biebrzańską przyrodą.


Artur Wiatr nowym dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego

16.12.2020, 14:15

Artur Wiatr został nowym dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego. Na stanowisko, w wyniku konkursu, powołał go minister klimatu i środowiska - Michał Kurtyka.


Wielu kierowców nie stosuje się do ograniczenia prędkości na Carskiej Drodze

20.10.2020, 15:49

Dla miłośników przyrody to szlak, który przecina siedliska zwierząt, a dla kierowców krótsza trasa do celu. Carska Droga to ponad 30-kliometrowy odcinek biegnący przez Biebrzański Park Narodowy.


"Biebrza dla Klimatu" - Biebrzański PN o ważnej roli obszarów podmokłych

22.03.2020, 14:09

Obszary wodno-błotne odgrywają ogromną rolę w przyrodzie, także w kwestiach dotyczących klimatu - przypomina Biebrzański Park Narodowy, który chroni takie obszary. Chce o tym edukować w 2020 r. pod hasłem "Biebrza dla Klimatu".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFPFotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok