Radio Białystok | Wiadomości | Ulicami Łomży jeździ kolędobus

Ulicami Łomży jeździ kolędobus

22.12.2020, 13:41, akt. 13:53

Zamiast wspólnego śpiewania kolęd, atmosferę świąt mają pomagać poczuć mieszkańcom Łomży kolędy i pastorałki nagrane przez młodzież, a odtwarzane z głośników w kolędobusie, który do środy (23.12) jeździć będzie ulicami miasta.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Akcję zorganizował łomżyński magistrat wspólnie z Miejskim Domem Kultury-Domem Środowisk Twórczych i Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji.

Kolędy zaśpiewały kilka dni wcześniej dzieci i młodzież, podopieczni MDK-DŚT, członkowie grup wokalnych działających w tej placówce. Nagrano je i są odtwarzane z głośników w kolędubusie.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, że takie kolędowanie powinno umilić czas mieszkańcom, bo z powodu pandemii nie można się spotkać na miejskiej wigilii i razem zaśpiewać kolędy.

Każdego roku spotykaliśmy się z mieszkańcami na Starym Rynku, śpiewając wspólnie kolędy. W tym roku ze względu na pandemię i przeprowadzaną rewitalizację rynku nie jest to możliwe. Dlatego pojawił się pomysł, aby wyjść bezpośrednio do mieszkańców z "dobrą nowiną". Niech ten czas upłynie nam radośnie i w świątecznym nastroju 

– podkreśla prezydent Łomży.

Kolęd można słuchać z kolędobusa na przystankach, popołudniami od 15:00 do 20:00 do środy włącznie. 

Kolędobus jeździ nie tylko po głównych ulicach, ma też nie omijać uliczek osiedlowych i terenów koło galerii handlowych. Rozkład jazdy kolędobusa podają organizatorzy akcji na stronie internetowej. 

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W tym roku większość firm i instytucji odwołała spotkania opłatkowe i zakładowe wigilie

21.12.2020, 07:17

Zwykle ostatnie dni przed świętami to czas kiedy w wielu firmach odbywały się spotkania opłatkowe, zakładowe wigilie. Czas rozmów, wspólnego kolędowania i życzeń. W tym roku z powodu pandemii większość firm i instytucji odwołała takie wydarzenia.


"Żywa szopka" stanęła w centrum Michałowa

19.12.2020, 07:10

To okazja, by w ostatni przedświąteczny weekend rodzinnie pospacerować i wprowadzić się w bożonarodzeniowy nastrój. W centrum Michałowa stanęła "żywa szopka".


Święta w pandemii

18.12.2020, 11:12

Co trzeci Polak przyznaje, że te święta Bożego Narodzenia będą mniej radosne niż zwykle. Jak w tej trudnej sytuacji się z nich cieszyć i spędzić je bezpiecznie, nie zapominając o naszych seniorach?


Aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku przygotowali koncert "Teatralne kolędowanie" [zdjęcia]

24.12.2020, 11:42

Można będzie pokolędować wspólnie z aktorami Teatru Dramatycznego w Białymstoku.


Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej przygotowało "Kolędę na trudny czas"

13.12.2020, 18:40

Z tęsknoty za odwiedzającymi skansen, ale też by umilić wszystkim czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej przygotowało muzyczny prezent.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok