Radio Białystok | Wiadomości | Aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku przygotowali koncert "Teatralne kolędowanie" [zdjęcia]

Aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku przygotowali koncert "Teatralne kolędowanie" [zdjęcia]

autor: Olga Gordiejew

24.12.2020, 11:42, akt. 12:46

Można będzie pokolędować wspólnie z aktorami Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Teatralne kolędowanie, fot. Sylwia Krassowska
Teatralne kolędowanie, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku przygotowują "Teatralne kolędowanie” - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zespół przygotował online specjalny wigilijny koncert zatytułowany "Teatralne kolędowanie". Usłyszymy znane zimowe przeboje, ale też tradycyjne kolędy, m.in. "Bóg się rodzi", "Lulajże Jezuniu", "Gdy śliczna Panna", ale także "Jest taki dzień" czy "Feliz Navidad".


- To forma prezentu dla widzów - mówi dyrektor Teatru Dramatycznego Piotr Półtorak. - Niestety wciąż nie możemy spotkać się z naszymi widzami i osobiście złożyć im życzeń. Chcemy jednak ten wyjątkowy, rodzinny i świąteczny czas spędzić wspólnie, chociaż w ten symboliczny sposób - dodaje.


Do realizacji koncertu Teatr zaprosił reżysera Grzegorza Suskiego - twórcę teatralnego hitu "Hobbit" oraz Marka Kubika - muzyka, kompozytora i aranżera. Na scenie zaśpiewają aktorzy Teatru Dramatycznego, a w roli solistów usłyszymy: Beatę Chyczewską, Dorotę Białkowską-Krukowską, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Ewę Palińską, Kamilę Wróbel-Malec, Dawida Malca, Patryka Ołdziejewskiego i Piotra Szekowskiego.

Aktorom będzie akompaniował zespół w składzie: Marek Kubik (piano), Piotr Chociej (gitara basowa), Piotr Kurstak (gitary), Maciej Dziemski (perkusja) oraz Kamil Skorupski (saksofony).

Koncert będzie można obejrzeć w Wigilię, 24 grudnia o 20:00 na stronie Teatru Dramatycznego oraz w mediach społecznościowych: na Facebooku i Instagramie.


| red: sk, mag, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie placówki kultury otrzymały rządowe dofinansowanie

10.12.2020, 15:10

Więcej koncertów i wydarzeń artystycznych i to w najbliższych dniach. Warto śledzić stronę internetową największego teatru w województwie, bo Teatr Dramatyczny w Białymstoku otrzymał 792 tys. zł jako rekompensatę za utracone przychody liczone rok do roku. Dofinansowanie otrzymały też inne podlaskie placówki kultury.


"Cicho… sza…" – wyjątkowa premiera w Teatrze Dramatycznym [zdjęcia, wideo]

27.12.2020, 11:30

Zabawna i kolorowa, a przede wszystkim wyciszona i delikatna jest najnowsza produkcja Teatru Dramatycznego. "Cicho… sza..." to przedstawienie skierowane do dzieci ze spektrum autyzmu.


Po kilkudziesięciu latach Teatr Dramatyczny w Białymstoku przejdzie gruntowny remont

10.12.2020, 08:02

Wygodne i nieskrzypiące fotele, klimatyzacja, oddzielne wejście na Małą Scenę i całkowita przebudowa budynku wewnątrz - modernistyczna perełka Białegostoku, czyli Teatr Dramatyczny może zaczynać remont.


"Kochanka" w Teatrze Dramatycznym - spektakl online

6.12.2020, 16:20

Historię romansu Aleksandra Węgierki z młodziutką Niną Andrycz można zobaczyć w niedzielę (6.12) o 20:00 na profilu facebookowym @kochankaTeatr.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok