Radio Białystok | Wiadomości | Prawie 5,5 tys. nauczycieli klas I-III i pracowników podlaskich szkół chce przejść testy na koronawirusa

Prawie 5,5 tys. nauczycieli klas I-III i pracowników podlaskich szkół chce przejść testy na koronawirusa

11.01.2021, 15:06, akt. 18:01

Prawie 5,5 tys. nauczycieli klas I-III i pozostałych pracowników szkół w Podlaskiem chce przejść testy przesiewowe na koronawirusa. Nieco ponad 3 tys. spośród tych osób to nauczyciele - poinformował w poniedziałek Podlaski Urząd Wojewódzki.

fotolia.com
fotolia.com


0:00
0:00
Prawie 5,5 tys. nauczycieli klas I-III i pracowników podlaskich szkół chce przejść testy na koronawirusa - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Testy już się rozpoczęły - poinformował urząd.

Kuratorium Oświaty w Białymstoku poinformowało, że ogółem w regionie jest blisko 5 tys. nauczycieli klas I-III w szkołach podstawowych i specjalnych i ok. 4,5 tys. pracowników niepedagogicznych.


Testy będą od 11 do 14 stycznia

Testy mają się odbywać od 11 do 14 stycznia w 15 wskazanych punktach wymazowych w regionie z listy istniejących takich punktów - poinformowała rzeczniczka podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku Beata Leszczyńska. Dodała, że informacje o terminach szczepień zainteresowani mają otrzymywać za pośrednictwem dyrekcji szkół. Aby punkty działały sprawnie, niektóre z nich będą miały wydłużone godziny pracy. Dostały na to zgodę NFZ.


Prawie 5,5 tys. osób chce przejść test

Testy na koronawirusa chce przejść w Podlaskiem dokładnie 5 446 osób, z czego 3 079 nauczycieli klas I-III i 2 367 pozostałych pracowników szkół - podaje urząd wojewódzki. Chodzi o pracowników obsługi administracyjnej, dyrekcji szkół, pracowników sekretariatu, personel pomocniczy, techniczny, sprzątający.


Każdy z nich otrzymał odpowiednie skierowanie. Badania są koordynowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Białymstoku. Punkty wymazowe, w których przeprowadzane są testy, zostały wskazane przez NFZ. Dodatkowo będą wspomagane przez siedem zespołów 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej (Augustów, Grajewo, Kolno, Łomża, Suwałki, Sokółka, Zambrów) - podaje urząd w komunikacie na swojej stronie internetowej.


W komunikacie dodano także, że powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne zbierały już wcześniej imienne listy chętnych do testów oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na test oraz na przetwarzanie danych osobowych. Pobrane wymazy będą badane w trzech laboratoriach w regionie: Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz w szpitalu wojewódzkim w Łomży.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rozpoczynają się badania przesiewowe nauczycieli na obecność koronawirusa

11.01.2021, 08:56

Rozpoczyna się ogólnopolska akcja badania przesiewowego nauczycieli na obecność koronawirusa. Testy są bezpłatne i darmowe. Nauczyciele klas I-III i pracownicy szkół mogą się poddać badaniu do 15 stycznia.


11 stycznia ruszą badania przesiewowe nauczycieli w kierunku koronawirusa

9.01.2021, 08:08

11 stycznia rusza ogólnopolska akcja badania przesiewowego nauczycieli w kierunku koronawirusa – poinformował w piątek (8.01) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Testami zainteresowanych jest około 165 tys. nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół.


Większość nauczycieli klas I-III chce zrobić test na obecność koronawirusa

5.01.2021, 18:33

Dwóch na trzech nauczycieli najmłodszych klas szkół podstawowych w naszym regionie chce zrobić test na obecność koronawirusa. Tak wynika z danych przekazanych przez podlaski sanepid.


W ostatnim tygodniu ferii będą testowani na koronawirusa nauczyciele w całym kraju

30.12.2020, 15:21

W ostatnim tygodniu ferii, czyli od 10 do 17 stycznia, będzie przeprowadzone testowanie na obecność koronawirusa nauczycieli w całym kraju - zapowiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że chodzi o nauczycieli nauczania początkowego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok