Radio Białystok | Wiadomości | Zima to trudny czas dla zwierząt w białostockim ZOO - mają teraz więcej ściółki i ciepłej wody

Zima to trudny czas dla zwierząt w białostockim ZOO - mają teraz więcej ściółki i ciepłej wody

autor: Marcelina Markowska

18.01.2021, 19:45, akt. 20:02

Więcej ściółki i ciepła woda do picia - m.in. to pomaga zwierzętom z białostockiego ZOO przetrwać zimę. Wiele z nich chowa się także pod dachem, ale wciąż można zobaczyć niektóre gatunki.

fot. Marcin Mazewski/Archiwum
fot. Marcin Mazewski/Archiwum

Zima to trudny czas dla zwierząt w białostockim ZOO - mają teraz więcej ściółki i ciepłej wody - relacja Marceliny Markowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Białostoczanie, którzy mimo mrozów odwiedzają białostockie ZOO, przyznają, że udało im się zobaczyć niektóre zwierzęta.

- Widziałam wilki, żubry, sarny i jelenie. Niektóre na pewno poszły spać, bo niedźwiedzia nie widać - mówiła jedna z odwiedzających. Inna osoba dodaje, że zwierzęta pochowały się w domkach. - Jak byłam rano to były bliżej siatki, ale myślę że zmarzły - zauważa.

Kierowniczka ogrodu zoologicznego Akcent ZOO w Białymstoku Anna Jaroszewicz podkreśla, że większość zwierząt z białostockiego ZOO w naturalnym środowisku żyje w niskich temperaturach.


- Dzięki temu nie musimy ich ubierać czy włączać ogrzewania. Natomiast została zwiększona ilość ściółki dla zwierząt, żeby miały się w czym zakopać. Na bieżąco wymieniamy też wodę na ciepłą. Wtedy ona dłuższy czas nie pozostaje zamarznięta. Większość zwierząt przez tak niskie temperatury nie jest też wypuszczana na wybiegi - tłumaczy Anna Jaroszewicz.


Bardzo duży mróz będzie dokuczał zwierzętom jeszcze we wtorek (19.01). Temperatura w ciągu dnia wahać się będzie od -19°C rano, do -12°C w ciągu dnia.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Odwołane pociągi i autobusy PKS - zima paraliżuje komunikację w regionie

18.01.2021, 09:06

Silny mróz i wcześniejsze obfite opady śniegu utrudniają podróżowanie koleją. Niektóre pociągi - również w naszym regionie - dojeżdżają do celu nawet z kilkugodzinnym opóźnieniem. Część składów w ogóle nie wyjechała na tory.


Podlaskie miejscowości opanował smog

18.01.2021, 08:42

Silny mróz, niewielki wiatr oraz intensywne ogrzewanie domów. To sprawiło, że wiele podlaskich miejscowości opanował smog.


Więźniowie remontują budy dla psów z białostockiego schroniska

17.12.2020, 11:00

Dzięki temu psy będą miały ciepłe miejsca do spania. Osadzeni w Areszcie Śledczym w Białymstoku remontują budy dla zwierząt z białostockiego schroniska.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok