Radio Białystok | Wiadomości | Przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku mają powstać kolejne bloki

Przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku mają powstać kolejne bloki

autor: Edyta Wołosik

24.01.2021, 14:29, akt. 25.01.2021, 09:00

Miejscy urbaniści chcą dać możliwość budowy kolejnych bloków przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku. Tak wynika z ich zapowiedzi dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego części osiedla Sienkiewicza.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Chodzi m.in. o teren między ulicami: Nowogródzką i Poleską, w miejscu likwidowanej zajezdni autobusowej.

Po jednej stronie ul. Jurowieckiej w Białymstoku są już nowe bloki. Po drugiej mają powstać w miejscu dawnego dworca PKS i tam, gdzie teraz jest parking dla klientów galerii handlowej. Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Urbaniści chcą zmienić plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu znajdującego się bliżej ul. Poleskiej, m.in. w miejscu likwidowanej zajezdni autobusowej. Jak mówi dyrektor Departamentu Urbanistyki Urzędu Miejskiego  Agnieszka Rzosińska: "jest potrzeba zaproponowania nowych rozwiązań planistycznych, a ma to być m.in. możliwość budowy bloków i obiektu handlowego".

Gdy trwał proces dotyczący możliwości budowy bloków na dwóch działkach przy ul. Jurowieckiej, tych bliżej ul. Sienkiewicza, mieszkańcy wskazywali m.in. na to, że będzie problem z przejezdnością i parkowaniem, gdy przybędzie tak dużo mieszkań. Budowa bloków na razie się nie rozpoczęła, a w tworzeniu planu dla tej trzeciej działki, bliżej ul. Poleskiej, każdy, jak mówi Agnieszka Rzosińska, może wziąć udział i zgłosić swoje wnioski i uwagi. 

Jeśli radni dadzą w poniedziałek (25.01) zielone światło dla tworzenia tego planu, urbaniści pracować będą nad szczegółami, m.in. dotyczącymi wysokości budynków, które mogłyby tam powstać. Plan ma też chronić obiekty zabytkowe, uporządkować osiedlowe ulice, parkingi i zieleń. 

| red: lma, mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Władze Wasilkowa sprzedały cztery miejskie działki - mają tam powstać bloki

20.01.2021, 15:02

Za ponad 2,5 miliona złotych władze Wasilkowa sprzedały cztery miejskie działki. Mają tam powstać nowe bloki mieszkalne.


Nowe bloki na osiedlu Bema? "To jest karygodne" - mówią mieszkańcy

14.01.2021, 12:40

Możliwość budowy bloków w miejscu obecnych budynków handlowo-usługowych - m.in. taki jest plan dla części białostockiego osiedla Bema. Z taką wizją nie zgadzają się jednak mieszkańcy.


Mieszkańcy łomżyńskiego osiedla protestują przeciwko budowie nowych bloków

11.01.2021, 11:34

Mieszkańcy bloków przy ulicy Staffa w Łomży protestują przeciwko inwestycji, którą planuje Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.


Mieszkańcy obawiają się, że w centrum Supraśla powstaną bloki a uzdrowisko straci swoje walory turystyczne

19.11.2020, 07:13

Mieszkańcy Supraśla obawiają się, że w miasteczku powstaną bloki, i tym samym uzdrowisko straci swoje walory turystyczne. Zgodnie z planami deweloperzy w samym centrum zamierzają postawić nowe budynki mieszkalne i usługowe.


W pobliżu ul. Antoniuk Fabryczny w Białymstoku mają być nowe bloki - nie chcą tego okoliczni mieszkańcy

24.01.2020, 07:34

Okoliczni mieszkańcy nie chcą w tym miejscu bloków i lokali handlowo - usługowych. Dlatego złożyli do Urzędu Miejskiego w Białymstoku swoje zastrzeżenia i uwagi. To jeden z powodów wydłużenia w czasie procedury dotyczącej środowiskowych uwarunkowań.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok