Radio Białystok | Wiadomości | W pobliżu ul. Antoniuk Fabryczny w Białymstoku mają być nowe bloki - nie chcą tego okoliczni mieszkańcy

W pobliżu ul. Antoniuk Fabryczny w Białymstoku mają być nowe bloki - nie chcą tego okoliczni mieszkańcy

autor: Edyta Wołosik

24.01.2020, 07:34, akt. 07:54

Okoliczni mieszkańcy nie chcą w tym miejscu bloków i lokali handlowo - usługowych. Dlatego złożyli do Urzędu Miejskiego w Białymstoku swoje zastrzeżenia i uwagi. To jeden z powodów wydłużenia w czasie procedury dotyczącej środowiskowych uwarunkowań.

Hoda Bogdan, Fotolia.com
Hoda Bogdan, Fotolia.com

- Chodzi o teren od ulicy Antoniuk Fabryczny, przez korty tenisowe, do ulicy Cedrowej - mówi Agnieszka Błachowska z Departamentu Komunikacji Społecznej i dodaje: "wpłynęły cztery pisma, pod którymi licznie podpisali się mieszkańcy, które należy przeanalizować, a inną przyczyną wydłużenia terminu jest wezwanie skierowane do inwestora, który nie dostarczył zgody na podłączenie do kanalizacji, a chodzi o rozwiązania dotyczące odprowadzania wód opadowych".

Mimo, że plan miejscowy na większości tego terenu dopuszcza jedynie działalność sportowo - rekreacyjną i zieleń, to planowana inwestycja - po uzyskaniu wszystkich pozwoleń - będzie możliwa.

Jak wyjaśnia Agnieszka Błachowska: "Inwestor zadeklarował, że będzie realizował inwestycję w oparciu o ustawę o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych i towarzyszących (tzw. ustawę lex developer), czyli w oparciu o te przepisy można realizować inwestycję niezależne od ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego".

Urzędnicy wydłużyli termin na wydanie decyzji w sprawie środowiskowych uwarunkowań do 17 lutego. Jeśli inwestor ją dostanie, będzie mógł wystąpić o tak zwane ustalenie lokalizacji. Ostateczna decyzja należeć jednak będzie do radnych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Niektórzy mieszkańcy Białegostoku chcą wykupić mieszkania komunalne - nie zgadzają się na to władze miasta

24.01.2020, 07:00

Zamiast zostawić potrzebującym, wystawia się je na sprzedaż w ogólnodostępnych przetargach. Chodzi o mieszkania komunalne w Białymstoku, z których rezygnują dotychczasowi lokatorzy. Takich przypadków w 2019 roku było 35.


Jak przygotować miasto na zwiększoną liczbę seniorów

23.01.2020, 12:43

Za 10 lat będzie w Białymstoku mieszkało około 100 tysięcy emerytów. Nie widać jednak żadnych działań, które pozwalałyby przygotować się miastu do życia wespół z tą szczególną grupą społeczną.


Grupa białostoczan walczy o wykup mieszkań komunalnych - spotkała się z przewodniczącym Rady Miasta

16.01.2020, 19:36

To ciąg dalszy konfliktu między mieszkańcami bloków komunalnych a władzami Białegostoku. Chodzi o wykup lokali, który prawnie jest możliwy, a na który nie chcą się zgodzić władze miasta.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

Jesień w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
MÓWI SIĘ
22.09.2020, 15:33, akt. 16:12

Koniec lata i początek jesieni


Jesus Imaz - źródło: screen pomeczowej rozmowy
JAGIELLONIA
21.09.2020, 17:31, akt. 22.09.2020, 10:41

Jesus Imaz: złe miesiące są już za mną [wideo]źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok