Radio Białystok | Wiadomości | Większość białostockich radnych nie ma nic przeciwko temu, by przy ul. Jurowieckiej powstały kolejne bloki i hipermarket

Większość białostockich radnych nie ma nic przeciwko temu, by przy ul. Jurowieckiej powstały kolejne bloki i hipermarket

autor: Edyta Wołosik

25.01.2021, 17:06, akt. 17:10

Sklep wielkopowierzchniowy i kolejne bloki - takie inwestycje będą możliwe przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Większość białostockich radnych nie ma nic przeciwko temu, by przy ul. Jurowieckiej powstały kolejne bloki i hipermarket - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zielone światło dla zmiany planu zagospodarowania przestrzennego m.in. dla terenu między ulicami: Nowogródzką i Poleską dali w poniedziałek (25.01) radni. Choć nie wszyscy byli do tego przekonani.

Obowiązujący od ponad 15 lat plan zagospodarowania przestrzennego trzeba zmienić, m.in. z powodu likwidacji znajdującej się tam zajezdni autobusowej - to jeden z argumentów urzędników. Spółka KZK chce ją przenieść na ulicę Zacisze. Jak mówił zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz: "obecny obiekt jest stary, jest też uciążliwi dla okolicznych mieszkańców, bo każdego dnia jeździ tam wiele autobusów, stąd decyzja o zmianie lokalizacji, która z kolei wymusza nową funkcję dla tego terenu przy ul. Jurowieckiej".

Wśród pomysłów urbanistów jest m.in. dopuszczenie budowy obiektu handlowego o powierzchni powyżej dwóch tysięcy metrów kwadratowych, ale też bloków. Właśnie o zabudowę mieszkaniową pytał radny Maciej Biernacki. Interesowało go jak wysokie będą to budynki. W odpowiedzi usłyszał, że od trzech do sześciu kondygnacji, choć  Elżbieta Cukrowska z Urzędu Miejskiego zastrzegała, że to wstępne założenia.

Pomysły urbanistów poparło 15 radnych, co wystarczyło, by dać zgodę na tworzenie nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części osiedla Sienkiewicza. Nowy dokument ma też chronić obiekty zabytkowe, uporządkować osiedlowe ulice, parkingi i zieleń.

Po jednej stronie ulicy Jurowieckiej są już nowe bloki. Po drugiej mają powstać w miejscu dawnego dworca PKS i tam, gdzie teraz jest parking dla klientów galerii handlowej. Działka po zajezdni autobusowej ma być kolejną przeznaczoną m.in. pod budownictwo wielorodzinne.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku mają powstać kolejne bloki

24.01.2021, 14:29

Miejscy urbaniści chcą dać możliwość budowy kolejnych bloków przy ul. Jurowieckiej w Białymstoku. Tak wynika z ich zapowiedzi dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego części osiedla Sienkiewicza.


Nowe bloki na osiedlu Bema? "To jest karygodne" - mówią mieszkańcy

14.01.2021, 12:40

Możliwość budowy bloków w miejscu obecnych budynków handlowo-usługowych - m.in. taki jest plan dla części białostockiego osiedla Bema. Z taką wizją nie zgadzają się jednak mieszkańcy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok