Radio Białystok | Wiadomości | Białostocki sąd zajmuje się sprawą trojga oskarżonych w związku z dużą plantacją marihuany

Białostocki sąd zajmuje się sprawą trojga oskarżonych w związku z dużą plantacją marihuany

autor: Marta Nazarko

25.01.2021, 17:45, akt. 17:59

Rodzeństwo z okolic Białegostoku oskarżone m.in. o uprawę marihuany na ogromną skalę walczy przed sądem o uniewinnienie lub złagodzenie kary.

fot. Marta Nazarko
fot. Marta Nazarko


0:00
0:00
Białostocki sąd zajmuje się sprawą trojga oskarżonych w związku z dużą plantacją marihuany - relacja Marty Nazarko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Sąd pierwszej instancji skazał dwóch braci na bezwzględne więzienie i wysokie grzywny, a ich siostrę - za posiadanie środków odurzających - na więzienie w zawieszeniu.

Chodzi o dwie duże plantacje konopi wykryte w Surażu i Zajeziercach. Wcześniej już prawomocne wyroki w tej sprawie usłyszała inna 4-osobowa rodzina.

Jak wynika z ustaleń prokuratury w proceder zaangażowane były dwie rodziny z Suraża i Łap.

Zajmują się rolnictwem, mają z tym dużo wspólnego i wiedzą, że jak się sadzi takie ilości roślin, to po to, by zebrać i sprzedać

 - mówi prokurator Grzegorz Giedrys. 

Funkcjonariusze znaleźli około 2 tysięcy krzaków - w jednym z budynków w Surażu i na łące w Zajeziercach. Członkowie jednej z rodzin przyznali się i sąd już wcześniej zastosował wobec nich nadzwyczajne złagodzenie kary.

Troje rodzeństwa z drugiej rodziny - chce zmiany wyroku. Młoda kobieta całkowicie kwestionuje swój udział w tym procederze i domaga się uniewinnienia. Dla głównego oskarżonego, którego sąd pierwszej instancji skazał na 3 lata i 10 miesięcy więzienia oraz 20 tys. zł grzywny - prokurator chce podwyższenia kary do 5 lat. Jak argumentuje - mężczyzna był jednym z inicjatorów tego procederu, później przez prawie rok się ukrywał i utrudniał śledztwo. On sam wnioskuje o nadzwyczajne złagodzenie kary. Drugi z braci wcześniej usłyszał wyrok roku i 8 miesięcy więzienia oraz 8 tys. zł grzywny, teraz chce uniewinnienia lub łagodniejszej kary.

Wyrok sąd ogłosi w piątek (29.01).

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dużą plantację konopi indyjskich zlikwidowały podlaskie służby

23.11.2020, 14:10

Policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej znaleźli na jednej z posesji w Sokółce prawie 280 roślin oraz około 600 gramów marihuany.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok