Radio Białystok | Wiadomości | Poseł Jarosław Zieliński chce drogi ekspresowej z Białegostoku do Augustowa

Poseł Jarosław Zieliński chce drogi ekspresowej z Białegostoku do Augustowa

autor: Marcin Kapuściński

26.01.2021, 15:08, akt. 15:46

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do szefa rządu z interpelacją, w której przedstawił znaczenie tej trasy dla zrównoważonego rozwoju kraju.

Jarosław Zieliński - Fot. Robert Bońkowski
Jarosław Zieliński - Fot. Robert Bońkowski

Poseł Zieliński podkreśla, że odstąpienie od budowy drogi szybkiego ruchu na tym odcinku byłoby akceptacją niesprawiedliwości społecznej i wykluczenia komunikacyjnego regionu.

Będzie to decyzja polityczna, gdyż wymaga odważnego zdecydowania, jak wyglądać ma sieć dróg w północno-wschodniej Polsce. Premier Mateusz Morawiecki w swoich publicznych wystąpieniach wielokrotnie dawał dowody, że rozumie tę sprawę. Gdy się popatrzy na mapę, to oczywiste jest, iż taka sieć w przyszłości powinna tworzyć spójny i funkcjonalny układ komunikacyjny. Nie powinniśmy zapominać o tym, że to co zostanie zaprojektowane i zbudowane dzisiaj, będzie dobrze lub źle służyć nam w długiej perspektywie czasowej 

- mówi Jarosław Zieliński.

Polityk PiS obawia się, że jeżeli odcinek Białystok - Augustów powstanie tylko w wariancie 2+1, to nikt później nie będzie chciał go zmodernizować do drogi ekspresowej.

Takiego przyśpieszenia budowy dróg, jaki mamy w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości nie było w ciągu wielu dziesięcioleci. Trudno będzie też, aby takie tempo było utrzymane w przyszłości. To dzisiaj jest więc czas na decyzje. Argumenty są bowiem, aż nadto przekonujące. Odstąpienie od trasy szybkiego ruchu oznaczać może wykluczenie komunikacyjne znacznego obszaru województwa podlaskiego 

- dodaje poseł Zieliński.

Jarosław Zieliński akcentuje też, że jego zabiegi o modernizację odcinka Augustów-Białystok nie oznaczają, że jest przeciwnikiem budowy trasy ekspresowej między Ełkiem i Knyszynem. Jego zdaniem w obu przypadkach powinny być to drogi szybkiego ruchu.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Decyzja o tym, czy z Augustowa do Białegostoku będzie można dojechać trasą ekspresową zapadnie w przyszłym roku

18.01.2021, 10:49

Chodzi o przebieg drogi S16. Jak informowaliśmy, pierwotnie miała ona prowadzić z Knyszyna przez Grajewo do Ełku. Ale od niedawna rozpatrywany jest wariant Knyszyn-Augustów-Raczki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok