Radio Białystok | Wiadomości | Będzie można ubiegać się o bony na szkolenia

Będzie można ubiegać się o bony na szkolenia

1.02.2021, 14:52, akt. 15:45

30 mln zł z UE na np. kursy językowe, komputerowe, przedmaturalne, ale też zawodowe mogą zdobyć dorośli mieszkańcy Białegostoku, a także powiatów białostockiego i sokólskiego w ramach rozpoczynającej się drugiej edycji projektu "Bony na szkolenia".

Źródło: Powiat Białostocki/ Facebook
Źródło: Powiat Białostocki/ Facebook


0:00
0:00
Mieszkańcy Białegostoku i powiatów: białostockiego i sokólskiego będą mogli ubiegać o bony na szkolenia - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Do projektu można się zgłaszać tylko drogą elektroniczną

Szacuje się, że ze wsparcia skorzysta łącznie ok. 2,6 tys. osób.

We wtorek (2.02) na stronie internetowej www.bonynaszkolenia.pl ruszy pierwszy nabór wniosków, na razie na dofinansowanie kursów językowych, informatycznych, czy przedmaturalnych i studiów podyplomowych. Skorzysta z nich ok. 450 osób. W najbliższym czasie ma się też rozpocząć rekrutacja na dotacje do szkoleń zawodowych, które będą zakończone egzaminem zewnętrznym.

Zainteresowanie dotacjami na szkolenia w pierwszej edycji bonów było ogromne, więc także teraz realizujący projekt spodziewają się, że będzie podobnie.

Pulę pieniędzy na szkolenia podzielono na cztery konkursowe nabory, które będą ogłaszane, co kwartał.

Ze względu na pandemię do projektu można się zgłaszać tylko drogą elektroniczną – poinformowano w poniedziałek (1.02) na konferencji prasowej w starostwie powiatowym w Białymstoku.

Projekt prowadzi powiat białostocki wspólnie z fundacją Forum Inicjatyw Rozwojowych.


Projekt daje szansę na zwiększenie kwalifikacji zawodowych

Starosta białostocki Jan Perkowski podkreślił, że projekt daje szansę na zwiększenie kwalifikacji zawodowych mieszkańców, przez to też na realizację zawodowych marzeń mieszkańców i na zdobywanie nowych zawodowych doświadczeń. Przypomniał, że w pierwszej edycji bonów skorzystało z nich ok. 2,5 tys. mieszkańców.

Koordynator projektu Dariusz Budrowski z Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych poinformował, że w 2021 r. odbędą się cztery nabory wniosków o dofinansowanie szkoleń. O wsparcie mogą się starać osoby powyżej 18 lat. Szczególnie preferowane będą osoby po pięćdziesiątce lub niemające wyższego wykształcenia.

W przypadku szkoleń zawodowych preferowane są osoby z terenów wiejskich.

Na kurs językowy czy komputerowy można dostać do 9 tys. zł w formie elektronicznego bonu – poinformował Dariusz Budrowski. Kurs można wybrać z Bazy Usług Rozwojowych prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Kurs dana osoba wybiera samodzielnie.

Władze powiatu białostockiego i Forum Inicjatyw Rozwojowych podkreślają, że potrzeby związane z dofinansowaniem szkoleń są w regionie bardzo duże.

W ramach projektu będzie działać docelowo sześć biur obsługi interesantów, którzy mają tam otrzymywać doradztwo przez telefon.

Całkowita wartość projektu wynosi 33,4 mln zł, z czego z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 pochodzi blisko 30 mln zł. 15 proc. wartości projektu to wkłady własne uczestników szkoleń – poinformowało Starostwo Powiatowe w Białymstoku.


źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Łomża: Olbrzymie zainteresowanie bonami na szkolenia

15.12.2020, 14:22

Ponad 4 tys. mieszkańców subregionu łomżyńskiego złożyło wnioski w drugiej edycji "bonów na szkolenia" tylko przez dwie godziny od rozpoczęcia rejestracji.


Ponad 8 tysięcy osób z subregionu łomżyńskiego skorzystało z bonów szkoleniowych

28.08.2020, 18:34

Wiedzę, umiejętności i dodatkowe kwalifikacje mogło zdobyć kilka tysięcy mieszkańców Łomży oraz powiatów łomżyńskiego grajewskiego i kolneńskiego.


Bony na dokształcanie wracają

18.07.2020, 16:51

Mieszkańcy województwa podlaskiego znów będą mogli starać się o bony na dokształcanie. Do podziału jest ponad 68 mln zł unijnego dofinansowania.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Family Musical Jam Live - interaktywny koncert familijny z okazji Dnia Dziecka

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok