Radio Białystok | Wiadomości | Brytyjska spółka nie płaciła VAT - podlaska KAS wykryła podatkowe oszustwo

Brytyjska spółka nie płaciła VAT - podlaska KAS wykryła podatkowe oszustwo

3.02.2021, 07:54, akt. 09:49

Służby skarbowe wszczęły kontrolę działalności jednej z firm brytyjskich, zajmującej się m.in. wysyłkową sprzedażą elektroniki na terenie Polski. W związku z podejrzeniami oszustw podatkowych na wielką skalę, na jej rachunkach zablokowano ponad pół miliona złotych.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Proceder unikania płacenia podatku VAT przez jedną z brytyjskich firm działających w Polsce, wykryli analitycy z podlaskiej KAS i resortu finansów.


Spółka nie zarejestrowała się jako podatnik podatku od towarów i usług i nie składała deklaracji oraz plików JPK_VAT w żadnym z polskich urzędów skarbowych. Firma nie zarejestrowała się także dla potrzeb VAT na terytorium Wielkiej Brytanii i nie posiada tam aktywnego numeru VAT - poinformował st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.


Na rachunkach bankowych firmy zablokowano ponad 500 tys. zł, co ma związek z podejrzeniem narażenia Skarbu Państwa na stratę blisko 4 mln zł należnych podatków oraz wykorzystania sektora finansowego do oszustw podatkowych. Wobec spółki wszczęta została kontrola celno-skarbowa. - Sprawa jest rozwojowa - dodał Maciej Czarnecki.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostockie CBA zatrzymało kolejne pięć osób z tzw. mafii lekowej

1.02.2021, 09:40

Funkcjonariusze CBA zatrzymali pięć osób podejrzewanych o udział w nielegalnym wywozie medykamentów za granicę, w tym leków zagrożonych brakiem dostępności, wartych ok. 8,6 mln zł. Prokuratura postawiła im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, tzw. mafii lekowej.


Kolejnych 9 osób usłyszało zarzuty w śledztwie dotyczącym tzw. mafii paliwowej

18.12.2020, 12:01

Kolejnych dziewięć osób usłyszało zarzuty w śledztwie dotyczącym działalności przestępczej związanej z uszczupleniami w podatku VAT na wielką skalę.


Funkcjonariusze podlaskiej KAS wykryli firmę, która miała wyłudzać podatek VAT

18.12.2020, 08:32

Obracając fałszywymi fakturami podejrzana spółka miała narazić Skarb Państwa na stratę blisko 2,5 miliona złotych. Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli firmę, która miała wyłudzać podatek VAT.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok