Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczął się proces nożownika, który w Augustowie zaatakował mężczyznę

Rozpoczął się proces nożownika, który w Augustowie zaatakował mężczyznę

autor: Areta Topornicka

9.02.2021, 16:02, akt. 16:14

Przed suwalskim sądem rozpoczął się proces nożownika z Augustowa, który zaatakował mężczyznę siedzącego na ławce w parku.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Rozpoczął się proces nożownika, który w Augustowie zaatakował mężczyznę - relacja Arety Topornickiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Chodzi o zdarzenia z czerwca 2020 roku, do których doszło na Rynku Zygmunta Augusta. 40-letni Rafał M., będący pod wpływem alkoholu, podszedł do 63-latka i kilkakrotnie ugodził go nożem w klatkę piersiową i okolice szyi. Pomocy udzielił turysta, który widział całe zajście. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował rannego do szpitala.

Prokurator Tomasz Różyński w akcie oskarżenia stwierdził, że Rafał M. działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia.

Oskarżony zadał poszkodowanemu kilka ciosów nożem w szyję i w klatkę piersiową. Spowodował tym obrażenia ciała w postaci trzech ran kłutych w okolicy lewej części szyjnej przy tętnicy, z których jedna penetrowała od przodu do karku w bezpośrednim sąsiedztwie dużych naczyń i spowodowała uszkodzenie drugiego kręgu szyjnego. Oprócz tego oskarżony spowodował obrażenia w postaci czterech ran kłutych przedniej lewej części klatki piersiowej w okolicach serca. Ponadto spowodował złamanie kości nosa i zatoki szczękowej lewej dolnej strony oczodołu. Obrażenia te spowodowały rozstrój zdrowia poszkodowanego na okres dłuższy niż siedem dni

- mówi Tomasz Różyński.

Oskarżony nie przyznał się do zarzutu usiłowania zabójstwa. Potwierdził jednak, że zaatakował nożem starszego mężczyznę. Podczas rozprawy nie chciał składać wyjaśnień. Zeznania w jego imieniu odczytał sędzia Piotr Szydłowski.

"Nie znam tego człowieka i nie miałem żadnych powodów żeby go zabić. Nigdy nie byłem agresywny, leczę się na depresję. Bardzo żałuje tego, co zrobiłem. Nie wiem dlaczego tak się stało. W chwili zdarzenia byłem pijany. Nie brałem narkotyków. Najpierw pomiędzy mną a pokrzywdzonym doszło do sprzeczki. On nie chciał dać mi papierosa. Zdenerwował mnie tym. Chwyciłem więc za nóż, który miałem w kieszeni. Nie pamiętam w jakie części ciała zadawałem ciosy. Zobaczyłem krew i uciekłem pod sklep w stronę mostu. To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie"

- mówił Sędzia Piotr Szydłowski, odczytując zeznania.

Poszkodowany mężczyzna domaga się od oskarżonego 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Kolejną rozprawę wyznaczono na 23 marca. Do tego czasu Rafał M. będzie przebywał w areszcie.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


O usiłowanie zabójstwa augustowska prokuratura oskarżyła 40-latka, który zaatakował nożem przypadkowego mężczyznę

10.12.2020, 07:37

Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w tej bulwersującej sprawie.


Areszt dla nożownika, który w Augustowie siedmiokrotnie ugodził starszego mężczyznę

19.06.2020, 13:55

Sąd Rejonowy w Augustowie aresztował w piątek (19.06) na trzy miesiące 40-letniego mieszkańca tego miasta, który w środę (17.06) wieczorem na Rynku Zygmunta Augusta siedmiokrotnie ugodził nożem 63-latka.


Kolejny atak nożownika w Augustowie - nie żyje kobieta

18.06.2020, 14:23

W czwartek (18.06) około godziny 13:00 w okolicach sanatorium "Pałac na wodzie" w Augustowie doszło do ataku z użyciem noża. Napastnik zaatakował kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.


Do tymczasowego aresztu na 3 miesiące trafił nożownik z Szepietowa

27.12.2019, 14:40

25-letni nożownik z Szepietowie trafił do tymczasowego aresztu. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłośćJerzy Maksymiuk, fot.: Sylwia Krassowska
KULTURA
9.04.2021, 10:02, akt. 13:05

Jerzy Maksymiuk kończy 85 lat

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok