Radio Białystok | Wiadomości | Emeryci z gminy Choroszcz ponownie mogą skorzystać z refundacji za odbiór śmieci

Emeryci z gminy Choroszcz ponownie mogą skorzystać z refundacji za odbiór śmieci

autor: Marcin Mazewski

13.02.2021, 15:16, akt. 17:06

Gmina Choroszcz w tym roku kontynuuje pomoc seniorom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Chodzi o refundację części kosztów za odbiór śmieci - jednym z warunków jej otrzymania jest segregacja odpadów.

Tony Baggett - Fotolia.com
Tony Baggett - Fotolia.com

Ponieważ radni podnieśli próg, od którego pomoc może być udzielana, z programu osłonowego ma szansę skorzystać więcej osób niż przed rokiem. 

W bilansie kwartalnym czy rocznym te oszczędności realnie odczują nasi seniorzy. Podnieśliśmy próg kryterium dochodowego do 350% ponad poziom ustawowy. Teraz z programu osłonowego będą mogły skorzystać osoby, które gospodarują samotnie i ich dochód nie przekracza 2 453,50 zł lub prowadzące dwuosobowe gospodarstwo domowe i dysponują dochodem nieprzekraczającym 3 696 zł - mówi burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Pomoc finansowa w ramach programu osłonowego jest przyznawana na rok 2021, a wypłacana co kwartał, w formie zwrotu w wysokości: 50% w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 25% w przypadku gospodarstwa dwuosobowego.

W ubiegłym roku z podobnej "osłony" skorzystało 157 osób. Wnioski na ten rok można składać już teraz.

Warunkiem otrzymania refundacji od stycznia jest złożenie wniosku najpóźniej do 31 marca. Szczegóły dotyczące programu osłonowego można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Choroszczy.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy aglomeracji białostockiej mogą spodziewać się podwyżek za odbiór śmieci

15.01.2021, 15:30

Od początku roku firmy, które przywożą odpady na wysypisko w podbiałostockich Hryniewiczach płacą więcej za każdą tonę śmieci. Wprowadzenie wyższych stawek zaakceptowali pod koniec listopada radni Białegostoku, bo miejska spółka "LECH", która zarządza składowiskiem, potrzebuje pieniędzy na kolejne inwestycje. Ta decyzja niesie konsekwencje dla wielu gmin ościennych.


Emeryci w gminie Choroszcz zapłacą mniej za odbiór segregowanych odpadów

16.02.2020, 04:41

Emeryci w gminie Choroszcz będą płacić mniej za odbiór segregowanych śmieci. Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok