Radio Białystok | Wiadomości | Brak decyzji środowiskowej opóźnia budowę hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku

Brak decyzji środowiskowej opóźnia budowę hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

24.02.2021, 18:33, akt. 22:33

Decyzja środowiskowa wciąż jest nieprawomocna, dlatego żadne prace zmierzające do budowy w Białymstoku hali widowiskowo-sportowej nie mogą się rozpocząć. W związku z tym od pół roku zawieszona jest też sprawa wydania pozwolenia na budowę.

Projekt hali widowiskowo–sportowej w Białymstoku, źródło: bialystok.pl
Projekt hali widowiskowo–sportowej w Białymstoku, źródło: bialystok.pl


0:00
0:00
Brak decyzji środowiskowej opóźnia budowę hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z powodu skargi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który znajduje się w sąsiedztwie planowanej inwestycji, prowadząca postępowanie Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska właśnie przedłużyła termin na wydanie decyzji. O tym dyskutowali radni z Komisji Sportu i Turystyki.

Od lat są plany budowy przy ul. Ciołkowskiego hali widowiskowo - sportowej na 5 tys. miejsc z możliwością tysiąca dostawek. Było już pozwolenie na budowę, ale uchylono je po skardze IMGW. Żeby uzyskać kolejne, potrzebna jest decyzja środowiskowa, a to trwa, bo Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska właśnie przedłużyła termin postępowania do 17 maja.

Z drugiej strony białostoccy urzędnicy prowadzą z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej rozmowy w sprawie porozumienia i szukają rozwiązania dotyczącego stacji pomiarowej. - Mamy obiecane, że jak dojdzie do porozumienia, to IMiGW wycofa swoje odwołanie - mówi zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego Marzena Pul.

Na razie jednak nie wiadomo, czy i kiedy dojdzie do tego porozumienia. Dlatego też radny Sebastian Putra pytał na Komisji Sportu i Turystyki, po co w tegorocznym budżecie miasta zapisano 300 tys. zł. - Czy to jest zasadne, skoro nie ma porozumienia, by ten teren przygotowywać? - zwracał uwagę.


- W projekcie porozumienia zapisano, że miasto przekaże, na razie w użyczenie, część działki, na której IMiGW zlokalizuje drugą stację meteorologiczną i miasto zobowiązuje się do wyczyszczenia terenu pod stację, stąd zapis w budżecie o 300 tys. zł na ten właśnie cel - wyjasniała Marzena Pul.


Koszt budowy hali widowiskowo-sportowej szacowany jest obecnie na 200 mln zł. Urzędnicy nie podają terminu rozpoczęcia prac ani tym bardziej zakończenia, ale wcześniej wypowiadali się, że obiekt raczej nie powstanie do 2025 roku.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok