Radio Białystok | Wiadomości | Jeszcze w 2021 roku w Białymstoku powstanie hotel znanej światowej marki

Jeszcze w 2021 roku w Białymstoku powstanie hotel znanej światowej marki

autor: Adam Janczewski

7.03.2021, 13:40, akt. 13:56

Hotel znanej światowej marki powstanie w Białymstoku. Firma Hampton by Hilton planuje rozwój sieci obiektów w Polsce, w tym między innymi w stolicy Podlasia.

Wizualizacja hotelu Hampton by Hilton w Białymstoku, © 2021 Hilton
Wizualizacja hotelu Hampton by Hilton w Białymstoku, © 2021 Hilton

Nowy hotel w Białymstoku powstanie w ścisłym centrum - przy ulicy Szymborskiej, na tyłach ulicy Lipowej - dokładnie między Krakowską a Grochową. Jeszcze kilka lat temu w tym miejscu mieścił się budynek Uniwersytetu w Białymstoku. Teraz powstanie tam sześciopiętrowa nieruchomość z ponad 120 pokojami, salami konferencyjnymi, klubem fitness i parkingiem. Obiekt wybuduje podlaska firma Rogowski Development. Hotelem na podstawie umowy franczyzowej będzie zarządzać firma VHM Hotel Management.

Hilton w Białymstoku ma być otwarty jeszcze w tym roku i jak informuje starszy wiceprezes przedsiębiorstwa ds. rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Patrick Fitzgibbon ma to zaspokoić popyt na usługi hotelarskie, kiedy świat wróci do podróżowania. Firma w komunikacie prasowym podkreśla, że Białystok jest regionalnym centrum turystycznym, a także wielu gałęzi przemysłu - w tym maszyn, przetwórstwa spożywczego i tekstyliów. Międzynarodowa spółka zwraca też uwagę na położenie geograficzne stolicy Podlasia - wzdłuż szlaku komunikacyjnego prowadzącego na Białoruś, do Rosji i Państw Bałtyckich.

Hotele marki Hampton by Hilton działają w kilkudziesięciu krajach świata. W Polsce jest kilkanaście takich obiektów.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ekspertyzy: możliwe regularne loty z Krywlan - warunkiem wycinka części lasu

4.03.2021, 16:55

Najpóźniej w 2025 r. możliwe byłoby uruchomienie lotniczych połączeń pasażerskich z białostockiego lotniska Krywlany - wynika z analiz, na których opiera się miasto. Do korzystania z pełnej długości obecnego pasa startowego konieczna jest jednak wycinka blisko 15 tys. drzew.


Podlaskie hotele otwarte - są już pierwsze rezerwacje

12.02.2021, 07:46

Są już pierwsze rezerwacje, ale wielkiego obłożenia nie ma - mówią podlascy hotelarze. Od piątku (12.02) mogą oni przyjmować wszystkich gości, chociaż tylko w połowie oferowanych pokoi.


Drogowy węzeł Porosły jest już otwarty [wideo]

30.12.2020, 09:48

Od środy (30.12) kierowcy mogą korzystać z drogowego węzła Porosły na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy. Powstało tam 10 km nowych jezdni i pięć dużych obiektów inżynierskich, co ma zapewnić bezkolizyjny i szybszy ruch samochodów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok