Radio Białystok | Wiadomości | Uczniowie zabrali głos ws. zdalnego nauczania - powstał raport, który trafił do podlaskich szkół

Uczniowie zabrali głos ws. zdalnego nauczania - powstał raport, który trafił do podlaskich szkół

autor: Edyta Wołosik

11.03.2021, 15:33, akt. 15:44

To ma być głos uczniów w sprawie zdalnego nauczania. Działacze Ogólnopolskiej Federacji Młodych podsumowali w czwartek (11.03) w Białymstoku ankiety, które wypełniło ponad 700 osób z 63 podlaskich szkół i na podstawie których powstał raport. Dokument trafił do placówek ponadpodstawowych w naszym regionie.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Uczniowie zabrali głos ws. zdalnego nauczania - powstał raport, który trafił do podlaskich szkół - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Pomysłodawcy tej akcji napisali też list do wiceministra edukacji - Dariusza Piontkowskiego. 

Na 17 pytań odpowiadali uczniowie szkół ponadpodstawowych, a ponad 700 odpowiedzi świadczy - jak mówi Mateusz Feszler z Ogólnopolskiej Federacji Młodych o tym, że: "uczniowie chcą być słyszani w debacie publicznej". 

W ankietach zdecydowana większość uczniów oceniła poziom nauczania zdalnego na trzy lub cztery w skali pięciostopniowej, a zaledwie co 14 ankietowany stwierdził, że ten poziom jest fatalny. Według 73 procent, poziom nauczania zdalnego jest niższy niż podczas zajęć tradycyjnych, a ponad połowa chciałaby uczyć się w szkole. 

Uczniów pytano też o samopoczucie. W skali pięciostopniowej, najwięcej osób - prawie 25 procent wskazało na drugi stopień. Prawie 17 procent oceniło je jako fatalne, a 15 jako świetne. Jak mówi Bartosz Szolc z Ogólnopolskiej Federacji Młodych: "wielu uczniów mierzy się z brakiem chęci do nauki, problemem jest też brak kontaktu z nauczycielami i uczniami". 

"Wyników tych ankiet nie chowamy do szuflady" - mówi Aleksandra Drozdowska z Młodzieżowej Rady Białegostoku, bo pomysłodawcy tej inicjatywy skierowali je do szkół ponadpodstawowych w naszym regionie. Chcą go też przekazać do Kuratorium Oświaty i do wiceministra edukacji - Dariusza Piontkowskiego, któremu zadają też dwa pytania. Jedno dotyczy tego, czy nauczyciele mogą wymagać włączenia kamerek podczas lekcji on-line, co ich zdaniem się zdarza, a nie wszyscy czują się z tym komfortowo, a drugie w sprawie próbnych matur, a konkretnie: czy powinny być one oceniane, skoro jest jeszcze sporo na zrobienia przed egzaminem dojrzałości.  

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 18:51

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta CupDzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok