Radio Białystok | Wiadomości | Władze Michałowa bronią decyzji o nagrywaniu szkolnego teledysku bez zachowania zasad sanitarnych

Władze Michałowa bronią decyzji o nagrywaniu szkolnego teledysku bez zachowania zasad sanitarnych

autor: Ryszard Minko

23.03.2021, 14:00, akt. 14:01

"Uczestnicy nie mieli maseczek, bo byli artystami wykonującymi czynności zawodowe" - w ten sposób władze Michałowa odnoszą się do kontrowersji z nagrywaniem szkolnego teledysku promującego liceum disco polo, który realizowano bez zachowania zasad sanitarnych.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Jak wynika z relacji z wydarzenia, w nagrywaniu szkolnego teledysku wzięło udział kilkadziesiąt osób. To uczniowie liceum, ekipa filmowców, grupy taneczne oraz muzycy disco polo. Na filmie widać, że uczestnicy nie zachowują dystansu i nie zasłaniają ust maseczkami i właśnie to wzbudziło niepokój służb sanitarnych. 

Co więcej - po nagłośnieniu sprawy okazało się, że od samego początku realizacja teledysku miała być dużym wydarzeniem, do którego w specjalnym komunikacie zachęcano nie tylko uczniów liceum, ale też wszystkich zainteresowanych uczniów klas siódmych, którzy mieli pełnić rolę statystów. Na zachętę oferowano im spotkanie z gwiazdą disco polo, przekąski i odnotowaną w dzienniku pochwałę. 

Dyrektor szkoły Małgorzata Gwaj-Szastaj konsekwentnie tłumaczy, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a w szkole przestrzegano obostrzeń, z wyjątkiem samego miejsca nagrań. Zaznacza też, że nie dotarła do niej żadna informacja o przypadkach zakażeń koronawirusem po tym wydarzeniu.

Z kolei Urząd Miejski w Michałowie, któremu podlega placówka, tłumacząc decyzje dyrekcji szkoły - powołuje się na wykładnię Ministerstwa Kultury, zgodnie z którą "artyści - aktorzy, muzycy, śpiewacy i tancerze - podczas prób i nagrań wykonują czynności zawodowe, zatem nakaz zakrywania ust i nosa ich nie obowiązuje. A właśnie przy nagrywaniu teledysku taka sytuacja miała miejsce" - piszą michałowscy urzędnicy w odpowiedzi na nasze pytania.

Sprawę analizuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku, który bada między innymi czy organizatorzy nie narazili uczestników na ewentualne zakażenie koronawirusem. 

| red: maj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mimo obostrzeń, w ZS w Michałowie realizowano teledysk promujący placówkę - sprawę komentuje jej dyrektor

19.03.2021, 13:30

Nagrywanie filmu odbywało się w reżimie sanitarnym i nikt z uczniów i nauczycieli nie zakaził się koronawirusem - w ten sposób dyrektor Zespołu Szkół w Michałowie odnosi się do kontrowersji wokół niedawnego wydarzenia w szkole, gdzie mimo obostrzeń sanitarnych realizowano teledysk promujący placówkę. Sprawę bada sanepid.


Szkolny teledysk disco polo nagrywano w Michałowie bez zachowania obostrzeń?

18.03.2021, 06:18

Bez maseczek i bez zachowania dystansu społecznego - w ten sposób wyglądało filmowanie teledysku promującego klasę estradową w liceum w Michałowie.

ZNAJDŹ NAS

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoWycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
REGION
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent


80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok