Radio Białystok | Wiadomości | Mimo obostrzeń, w ZS w Michałowie realizowano teledysk promujący placówkę - sprawę komentuje jej dyrektor

Mimo obostrzeń, w ZS w Michałowie realizowano teledysk promujący placówkę - sprawę komentuje jej dyrektor

autor: Ryszard Minko

19.03.2021, 13:30, akt. 13:37

Nagrywanie filmu odbywało się w reżimie sanitarnym i nikt z uczniów i nauczycieli nie zakaził się koronawirusem - w ten sposób dyrektor Zespołu Szkół w Michałowie odnosi się do kontrowersji wokół niedawnego wydarzenia w szkole, gdzie mimo obostrzeń sanitarnych realizowano teledysk promujący placówkę. Sprawę bada sanepid.

Zespół Szkół w Michałowie, fot. Źmicier Kościn
Zespół Szkół w Michałowie, fot. Źmicier Kościn

W sobotę 13 marca w filmowaniu teledysku brali udział nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także ekipa filmowców, tancerzy i muzyków disco polo. Na filmie relacjonującym nagrywanie widać, że uczestnicy nie mieli masek, ani nie zachowywali dystansu społecznego. Dyrektor szkoły Małgorzata Gwaj-Szastaj wyjaśnia, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem i stosowano się do wytycznych sanitarnych. 

We wszystkich częściach wspólnych uczestnicy musieli nosić maski i mieli warunki do zachowania dystansu. Pomieszczenia były wcześniej ozonowane, a cały czas działały w nich oczyszczacze powietrza. Natomiast faktycznie, na czas filmowania uczestnicy nie mieli masek, bo trudno jest śpiewać i tańczyć z zakrytymi ustami

– mówi dyrektor.

Dodaje też, że do tej pory nie dotarła do niej informacja od pracowników i uczniów biorących udział w filmowaniu o zakażeniu koronawirusem.

Sprawą zainteresowała się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku, która poprosiła szkołę o wyjaśniania. - Te nie są w pełni zadowalające, dlatego sytuacja analizowana jest przez prawników i niewykluczone są dalsze decyzje w tej sprawie – mówi zastępca powiatowego inspektora sanitarnego Urszula Połowianiuk.

Dodaje, że inspekcja cały czas monitoruje statystyki zakażeń koronawirusem na terenie gminy, które mogą mieć związek z nagrywaniem teledysku.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szkolny teledysk disco polo nagrywano w Michałowie bez zachowania obostrzeń?

18.03.2021, 06:18

Bez maseczek i bez zachowania dystansu społecznego - w ten sposób wyglądało filmowanie teledysku promującego klasę estradową w liceum w Michałowie.


W całej Polsce znowu będą zamknięte hotele, galerie handlowe, kina i teatry. Dzieci wracają do nauki zdalnej

17.03.2021, 15:09

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej (17.03) konferencji prasowej poinformował, że w całym kraju znowu będą zamknięte hotele. Ograniczona będzie też działalność galerii handlowych, zamknięte będą kina, teatry, baseny i obiekty sportowe.


Dariusz Piontkowski

17.03.2021, 08:30

- Mamy nadzieję, że szczepienia nauczycieli pomogą w powrocie do szkół. Za kilka tygodni, jeżeli uda się opanować tę wysoką falę zachorowań, możemy spokojnie rozmawiać o powrocie kolejnych roczników do nauczania stacjonarnego.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok