Radio Białystok | Wiadomości | W Muzeum w Ciechanowcu rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze palmy wielkanocne

W Muzeum w Ciechanowcu rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze palmy wielkanocne

autor: Adam Dąbrowski

23.03.2021, 07:51, akt. 08:31

Mimo pandemii udało się rozstrzygnąć konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej, który od lat organizuje Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. W ubiegłym roku konkurs zawieszono, w tym - wznowiono. Przyznano 20 nagród specjalnych.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

W regulaminie dopuszczono także udział palm wykonanych i zgłoszonych do konkursu przed rokiem. I były cztery takie przypadki. Do muzeum w Ciechanowcu dostarczono także 245 palm wykonanych w tym roku z 32 placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych oraz przez trzynaście osób indywidualnych.

Większość wykonawców to mieszkańcy województwa podlaskiego, ale ocenie poddano także palmy wykonane na Mazowszu. Ostatecznie komisja postanowiła nagrodzić wszystkie.

Dwudziestu pracom przyznano nagrody specjalne, w tym jedną Marszałka Województwa Podlaskiego, który jest współorganizatorem konkursu, 24 nagrody pierwsze, 27 drugich, 61 trzecich i 87 czwartych.

Wykonawca jednej palmy otrzyma nagrodę pocieszenia, ponieważ naruszył zapisy regulaminu używając do wykonania swojej pracy plastikowych, gotowych elementów zakupionych w sklepie. Formalnie jury mogło go więc nawet zdyskwalifikować.

W tym roku nie będzie obowiązku uczestnictwa ze swoimi palmami w procesji, ani odbierania nagród w muzeum – poinformowała przewodnicząca komisji konkursowej wicedyrektor Anna Wiśniewska.

Do placówek, które zgłosiły swoje prace, nagrody zawiozą organizatorzy, wykonawcy indywidualni odbiorą swoje, kiedy zamknięte obecnie muzeum ponownie otworzy się dla zwiedzających.

Organizowany w Ciechanowcu konkurs należy do największych tego typu w Polsce - w poprzednich latach zgłaszano do Muzeum Rolnictwa nawet 500 palm.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu czeka na zgłoszenia w konkursie na palmę wielkanocną

29.02.2020, 14:59

Do 18 marca można zgłaszać palmy wielkanocne do konkursu zorganizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.


Prawie 600 palm wielkanocnych na procesji w Ciechanowcu

14.04.2019, 18:07

Katolicy niedzielą palmową rozpoczynają Wielki Tydzień. W kościołach świecą palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Podczas mszy czytany jest opis Męki Pańskiej, a wierni uczestniczą w procesjach.


Rekordowa liczba palm wielkanocnych w konkursie zorganizowanym w Ciechanowcu

3.04.2019, 14:41

To nowy rekord - 589 palm wielkanocnych zgłoszono do konkursu zorganizowanego po raz 22. przez Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok