Radio Białystok | Wiadomości | Zatrzymano mieszkańca Wielkopolski, który miał wyłudzić od białostockich seniorów pół miliona złotych

Zatrzymano mieszkańca Wielkopolski, który miał wyłudzić od białostockich seniorów pół miliona złotych

autor: Grzegorz Pilat

23.03.2021, 10:56, akt. 11:01

Ponad pół miliona złotych miał wyłudzić od białostockich seniorów mieszkaniec woj. wielkopolskiego podający się za policjanta.

merydolla, Fotolia.com
merydolla, Fotolia.com

55-latka zatrzymali białostoccy funkcjonariusze w jednej z miejscowości na zachodzie kraju. Jak ustalili policjanci - mężczyzna pod koniec lutego dwukrotnie pełnił rolę osoby odbierającej pieniądze.

- Wówczas do 68-latki i starszego małżeństwa zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rozmówca poinformował, że rozpracowują grupę przestępczą i proszą seniorów o pomoc. W przypadku małżeństwa 80-latki i 90-latka, oszust dodał, że przestępcy mają ich dokumenty i mogą próbować wypłacić pieniądze z konta, czy też zaciągnąć pożyczkę. Rzekomy policjant polecił seniorom przekazać wszystkie swoje oszczędności, aby jak najszybciej złapać oszustów. Niestety, troje mieszkańców Białegostoku uwierzyło w historię oszustów. 68-latka przekazała oszustom 61 tysięcy złotych, natomiast małżeństwo seniorów 467 tysięcy złotych - opisuje rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.

Okazało się, że oprócz tych 460 tysięcy złotych w gotówce, małżeństwo przelało jeszcze na wskazane przez oszustów konto kolejne blisko pół miliona złotych.

W drugim przypadku 68-latka oddała oszustom ponad 61 tys. zł. Policjanci szybko ustalili osobę, która mogła być zamieszana w przestępstwa.

- Pracujący nad sprawą białostoccy kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny, który odebrał od seniorów pieniądze. Dzięki współpracy z kaliskimi policjantami, 55-latek został zatrzymany w swoim domu w Wielkopolsce. Decyzją sądu 55-latek trafił na 3 miesiące do aresztu - dodaje podinsp. Tomasz Krupa.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy policjanci zatrzymali kierowcę oszustów

19.03.2021, 12:07

Do ośmiu lat więzienia grozi mężczyźnie, który uczestniczył w oszukaniu starszej mieszkanki Białegostoku. Białostoccy policjanci zatrzymali go w Otwocku.


Blisko 100 tys. zł stracili mieszkańcy Podlaskiego w wyniku działania oszustów

17.03.2021, 13:56

Nie pomagają kolejne policyjne ostrzeżenia. Blisko 100 tys. złotych stracili mieszkańcy województwa podlaskiego, których oszukali fałszywi policjanci i konsultanci bankowi.


"Rozłącz się - powiadom Policję" - akcję pod takim hasłem rozpoczęli łomżyńscy policjanci

13.03.2021, 15:13

Łomżyńscy policjanci, chcą w ten sposób zaapelować do seniorów o rozwagę podczas podejmowania decyzji finansowych. Zwłaszcza wtedy, kiedy dzwonią nieznane osoby i próbują przekonać do przekazania im pieniędzy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok