Radio Białystok | Wiadomości | Spotkanie z Alicją Pietruczuk i Źmicierem Kościnem w Podlaskim Instytucie Kultury

Spotkanie z Alicją Pietruczuk i Źmicierem Kościnem w Podlaskim Instytucie Kultury

autor: Edyta Wołosik

24.03.2021, 08:24, akt. 18:46

Była to okazja, by posłuchać jak powstawała audycja oraz jakie emocje towarzyszyły bohaterom i autorom przy tworzeniu reportażu o walce Białorusinów o godność i wolność.

Źródło: Dział Promocji PIK
Źródło: Dział Promocji PIK


Podlaski Instytut Kultury zorganizował spotkanie z autorami reportażu "Pieśni przebudzenia", czyli z dziennikarzami Polskiego Radia Białystok: Alicją Pietruczuk i Źmicierem Kościnem.

Wydarzeniu on-line, które rozpoczęło się w środę (24.03) o 17:00, towarzyszył recital Marty Szałkiewicz, która zaśpiewała pieśni swojego ojca, białoruskiego barda - Wiktora Szałkiewicza. Była też prezentacja zdjęć autorstwa Joanny Szubzdy z redakcji internetowej Polskiego Radia Białystok.Spotkanie odbywało się z okazji przypadającego we czwartek (25.03) Dnia Wolności Białorusi. Prowadził je Jarosław Iwaniuk. Transmisję można obejrzeć za pośrednictwem naszego radiowego profilu na Facebooku.Posłuchaj reportażu "Pieśni przebudzenia" Alicji Pietruczuk i Źmiciera KościnaReportaż "Pieśni przebudzenia" jest przejmującym, dźwiękowym obrazem walki Białorusinów o godność i wolność z perspektywy jednoczących naród pieśni.

Alicja Pietruczuk i Źmicier Kościn przedstawili siłę białoruskich protestów podtrzymywanych pieśniami, które nie tylko tworzą wspólnotę, ale też podgrzewają nadzieję zniewolonego narodu na uwolnienie się od dyktatury.

Audycję nagrodzono Grand Prix w Konkursie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Będzie też reprezentowała polską radiofonię w międzynarodowym konkursie Prix Italia w kategorii dokument.| red: bsd, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Reportaż "Pieśni przebudzenia" dziennikarzy Polskiego Radia Białystok zakwalifikowany do konkursu Prix Italia

16.02.2021, 15:18

Reportaż Alicji Pietruczuk i Źmiciera Kościna zatytułowany "Pieśni przebudzenia” będzie reprezentował polską radiofonię w międzynarodowym konkursie Prix Italia w kategorii dokument. Tak zdecydowała ogólnopolska komisja preselekcyjna.


Alicja Pietruczuk i Źmicier Kościn

31.12.2020, 10:29

"Jesteśmy bardzo dumni, szczęśliwi. Ta nagroda jest nie tylko dla nas, a dla wszystkich dziennikarzy, którzy pracowali na Białorusi, narażając swoje życie, zdrowie, swoją wolność" - mówi Alicja Pietruczuk.


Alicja Pietruczuk i Źmicier Kościn z Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

30.12.2020, 09:39

Nasi dziennikarze Alicja Pietruczuk i Źmicier Kościn zdobyli Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


"Pieśni przebudzenia" - reportaż Alicji Pietruczuk i Źmiciera Kościna

30.12.2020, 00:01

Reportaż otrzymał wczoraj Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Radiowej organizowanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Autorom gratulujemy!
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR
fot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok