Radio Białystok | Wiadomości | Do 10 lat więzienia grozi nastolatkowi podejrzanemu o podpalenie piwnicy w jednym z białostockich bloków

Do 10 lat więzienia grozi nastolatkowi podejrzanemu o podpalenie piwnicy w jednym z białostockich bloków

autor: Grzegorz Pilat

7.04.2021, 11:07, akt. 13:07

Nawet 10 lat więzienia grozi młodemu mężczyźnie podejrzanemu o podpalenie piwnicy w jednym z bloków w centrum Białegostoku. Strażacy i policjanci musieli ewakuować blisko 40 osób. Nikomu nic się nie stało.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do zdarzenia doszło w wielkanocną niedzielę przy ul. Krakowskiej. Wtedy funkcjonariusze dostali informację o gęstym dymie wydobywającym się z bloku w centrum miasta.

- Policjanci ustalili, że tuż przed pożarem z piwnicy wybiegł młody mężczyzna, który kiedyś mieszkał pod tym adresem. Świadkowie przekazali jego szczegółowy rysopis oraz informację, w którym kierunku pobiegł. Już po kilku minutach 19-latek był w rękach policjantów. Mężczyzna miał nadpalone ubrania i czuć było od niego dym. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu – mówi rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.

19-latek usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Trafił na 3 miesiące do aresztu.

Nastolatek był już wcześniej znany policjantom. Zatrzymywany był m.in. za awanturowanie się i nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych, a filmy z zatrzymań udostępniał w Internecie.

Białostoccy policjanci wyjaśniają też, jak doszło do kolejnego pożaru domu przy ul. Angielskiej w Białymstoku. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą mieć informacje o przyczynach pożaru. Można zgłosić się m.in. do najbliższej jednostki policji.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy policjanci w świąteczny weekend wystawili ponad 700 mandatów za brak maseczek

6.04.2021, 15:47

Ponad 700 mandatów za brak maseczek nałożyli w świąteczny, długi weekend podlascy policjanci.


Znane są wstępne przyczyny wypadku w Łomży, do którego doprowadził piętnastolatek

6.04.2021, 13:37

Znane są już wstępne przyczyny wypadku, do którego doprowadził piętnastolatek. W świąteczną niedzielę (04.04) chłopak jechał Volkswagenem Passatem swoich rodziców i zderzył się czołowo z innym samochodem przy moście Hubala w Łomży.


Nastolatek doprowadził do czołowego zderzenia dwóch aut na moście Hubala w Łomży

5.04.2021, 07:01

W niedzielę (04.04) piętnastolatek doprowadził do czołowego zderzenia zderzenia dwóch samochodów na moście Hubala w Łomży.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok