Radio Białystok | Wiadomości | Jest zgoda kuratora oświaty na likwidację lub przekształcenie ośmiu placówek edukacyjnych w Podlaskiem

Jest zgoda kuratora oświaty na likwidację lub przekształcenie ośmiu placówek edukacyjnych w Podlaskiem

autor: Edyta Wołosik

8.04.2021, 13:20, akt. 13:27

W ośmiu przypadkach jest zgoda na likwidację lub przekształcenie placówek edukacyjnych w Podlaskiem, w jednym - odmowa.

Fotolia.com
Fotolia.com

Kurator oświaty podjęła już decyzję w sprawie wszystkich wniosków, które wpłynęły od samorządowców w sprawie zmian, które obowiązywać będą od nowego roku szkolnego.

Podlascy samorządowcy złożyli dziewięć wniosków, czyli prawie trzy razy mniej niż rok temu. Jako główny powód planowanych zmian podali przede wszystkim zbyt małą liczbę dzieci czy młodzieży, a w związku z tym zbyt wysokie koszty utrzymywania placówek.

W ośmiu przypadkach jest zgoda kuratora oświaty na zmiany. Dostały ją władze gminy Płaska - na likwidację podstawówki w Jabłońskich i filii w Gruszkach i władze gminy Nowinka na likwidację punktów przedszkolnych przy zespole szkół w Kobylinie - Borzymach i w Olszance. Na mapie edukacyjnej nie będzie też szkół policealnych: w Grajewie i Szczuczynie oraz II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Białymstoku, zaś przedszkole w Tykocinie działać będzie w innym miejscu.

Nie ma natomiast zgody na przekształcenie podstawówki w Babikach. Władze gminy Szudziałowo chcą, by była tam filia dla klas 1-3 i dla przedszkolaków. Chcą też, by starsi uczniowie, których nie ma zbyt wielu, uczyli się w Szudziałowie. Z powodu negatywnej opinii kuratora nie mogą jednak tego zrobić. Chyba, że innego zdania będzie minister edukacji, do którego władze gminy się odwołały. 

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szkoła Podstawowa w Jabłońskich pod Augustowem zostanie zamknięta

30.03.2021, 11:23

Zadecydowali o tym radni podczas wczorajszej (29.03) sesji. Zgodę na likwidację placówki wyraził wcześniej Podlaski Kurator Oświaty.


Władze Dubicz Cerkiewnych chcą zrezygnować z prowadzenia jedynej szkoły w gminie

4.03.2021, 15:19

To jedyna działająca szkoła na terenie gminy. Władze Dubicz Cerkiewnych chcą zrezygnować z prowadzenia placówki i planują przekazanie jej Stowarzyszeniu Edukator z Łomży, ze względu na wysokie koszty utrzymania.


Władze gminy Płaska likwidują filię szkoły podstawowej we wsi Gruszki

4.11.2020, 07:06

Decyzję podjęto dopiero teraz, mimo że do placówki już od 8 lat nie uczęszcza żadne dziecko. Pozwoli to jednak przeznaczyć budynek na inne cele.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok