Radio Białystok | Wiadomości | Pierwszy w kraju punkt szczepień drive-thru już działa

Pierwszy w kraju punkt szczepień drive-thru już działa

15.04.2021, 13:49, akt. 15:32

- Dzisiaj ruszają pierwsze punkty drive-thru. Kolejne punkty będą sukcesywnie uruchamiać szczepienia w tej formule - mówił na konferencji pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

źródło: twitter.com/PremierRP
źródło: twitter.com/PremierRP

Pierwszy punkt szczepień drive-thru znajduje się w Mińsku Mazowieckim. Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronach resortu zdrowia, punkty drive-thru powinny być zlokalizowane w miejscach z odpowiednio dużą powierzchnią na parkingi dla pojazdów, tak żeby każdemu pacjentowi zapewnić swobodne warunki do przemieszczania się i parkowania na poszczególnych etapach procesu szczepienia.

Według wytycznych po zaszczepieniu pacjent odjeżdża na parking "poszczepienny" - kierowca powinien czekać minimum 20 min. przed opuszczeniem punktu.


- Za organizację punktu szczepień jest odpowiedzialny punkt prowadzący działalność leczniczą, który go organizuje. Jestem przekonany, że każdy z punktów drive-thru, który jest lub będzie w kolejnych dniach i tygodniach uruchamiany, będzie zorganizowany w taki sposób, że również nad tym będą czuwać pracownicy punktów - mówił szef KPRM zapytany o ewentualne kontrole czasu pozostawania pacjentów na parkingu po szczepieniach.


Jak podkreślił Dworczyk, "znakomita większość pacjentów jest rozsądna i podchodzi do takich sytuacji w sposób roztropny".

Szef KPRM na konferencji poinformował też, że przekroczono liczbę 8,2 mln podanych dawek szczepionek na COVID-19. Liczba osób nowo zarejestrowanych do szczepienia na konkretny termin zbliża się do 900 tys. Mówił też, że zakwalifikowano 471 nowych punktów szczepień, które dołączą do ponad 6,5 tys. punktów już działających.- W poniedziałek ruszą w pilotażu punkty szczepień powszechnych. Najpierw 16 punktów - w każdym województwie po jednym punkcie. Przypomnę, że to są punkty, w których wydajność szczepień w miejscowościach do 50 tys. to jest minimum 200 szczepień dziennie. W większych miejscowościach powyżej 50 tys. takie punkty muszą mieć co najmniej 0,5 tys. dziennie szczepień wykonywanych - podkreślił Michał Dworczyk.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Chorzy na nowotwory układu krwiotwórczego mogą szczepić się przeciwko COVID-19

14.04.2021, 16:19

Nie ma żadnych przeciwwskazań do szczepienia przeciwko COVID-19 chorych na nowotwory układu krwiotwórczego - podkreślają specjaliści. Tymczasem zdarzają się przypadki, że nawet lekarze, z którymi pacjent konsultuje się w tej sprawie, mogą nie mieć pełnej wiedzy.


Białostoccy farmaceuci, diagności i fizjoterapeuci uczą się podawać szczepionki [zdjęcia, wideo]

13.04.2021, 16:38

Około 300 osób zgłosiło się na szkolenie podawania szczepionek na COVID-19 do Centrum Symulacji Medycznej w Białymstoku.


Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej po szczepieniu jest bardzo niskie - przypomina prof. Marcin Moniuszko

10.04.2021, 14:12

Rząd zapowiada przyspieszenie systemu szczepień. Więcej specjalistów będzie kierować na szczepienia i je wykonywać. Wśród nich mają być farmaceuci, fizjoterapeuci i położne.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM, fot. Marcin Gliński
REGION
13.06.2024, 12:07, akt. 12:34

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM


źródło: pexels.com
POLICJA
12.06.2024, 15:34, akt. 13.06.2024, 06:52

Nabrany na kryptowaluty stracił 160 tysięcy złotychźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok