Radio Białystok | Wiadomości | Pierwszy podlaski punkt szczepień powszechnych będzie w Siemiatyczach

Pierwszy podlaski punkt szczepień powszechnych będzie w Siemiatyczach

autor: Renata Reda

15.04.2021, 15:16, akt. 16.04.2021, 13:21

W Siemiatyczach od poniedziałku (19.04) zacznie działać pierwszy w naszym regionie punkt szczepień powszechnych na COVID-19.

Szczepienie przeciwko COVID-19, fot. Joanna Szubzda
Szczepienie przeciwko COVID-19, fot. Joanna Szubzda

O tym, że w programie pilotażowym wystartuje po jednym takim punkcie w każdym województwie, poinformował w czwartek (15.04) pełnomocnik rządu ds. szczepień minister Michał Dworczyk.

W Podlaskiem do pilotażu zakwalifikowano placówkę organizowaną przez samorząd powiatu siemiatyckiego.


- Jesteśmy jedynym wytypowanym na chwilę obecną punktem w województwie podlaskim w programie pilotażowym szczepień powszechnych. Jesteśmy przygotowani na szczepienie dużej liczby osób nie tylko z powiatu, ale z całego województwa - mówi starosta siemiatycki Marek Bobel.


Punkt szczepień powszechnych ma działać w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Świętojańskiej w Siemiatyczach. Organizuje go starostwo w porozumieniu z innymi samorządowcami.

Wicestarosta Sylwester Zgierun podkreśla, że wszystko jest już prawie przygotowane na przyjęcie chętnych do szczepień. Jak mówi, wyznaczone są odrębne miejsca dla osób oczekujących na zastrzyk, gdzie mogą wypełnić kwestionariusz. Lekarz będzie przyjmował pacjentów za parawanem, następnie będą oni szczepieni, a po zastrzyku będą musieli kilkanaście minut poczekać w innym miejscu, by sprawdzić, czy nie doszło do niepożądanej reakcji poszczepiennej. Wyznaczono też oddzielne wejścia dla osób wchodzących i wychodzących.

Władze powiatu siemiatyckiego podkreślają, że są w stanie dziennie zaszczepić nawet 500 osób. Punkt w Siemiatyczach ma zostać otwarty w poniedziałek przed południem. Szczegóły są jeszcze ustalane.


| red: zmj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pierwszy w kraju punkt szczepień drive-thru już działa

15.04.2021, 13:49

- Dzisiaj ruszają pierwsze punkty drive-thru. Kolejne punkty będą sukcesywnie uruchamiać szczepienia w tej formule - mówił na konferencji pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.


Chorzy na nowotwory układu krwiotwórczego mogą szczepić się przeciwko COVID-19

14.04.2021, 16:19

Nie ma żadnych przeciwwskazań do szczepienia przeciwko COVID-19 chorych na nowotwory układu krwiotwórczego - podkreślają specjaliści. Tymczasem zdarzają się przypadki, że nawet lekarze, z którymi pacjent konsultuje się w tej sprawie, mogą nie mieć pełnej wiedzy.


Białostoccy farmaceuci, diagności i fizjoterapeuci uczą się podawać szczepionki [zdjęcia, wideo]

13.04.2021, 16:38

Około 300 osób zgłosiło się na szkolenie podawania szczepionek na COVID-19 do Centrum Symulacji Medycznej w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok