Radio Białystok | Wiadomości | "Dziewczyny do ścisłych!" - zachęca Uniwersytet w Białymstoku

"Dziewczyny do ścisłych!" - zachęca Uniwersytet w Białymstoku

autor: Ryszard Minko

15.04.2021, 19:24, akt. 20:09

Zbyt mało kobiet interesuje się studiowaniem nauk ścisłych, dlatego Uniwersytet w Białymstoku przyłącza się do ogólnopolskiej akcji promującej wśród dziewczyn kierunki zdominowane przez mężczyzn.

Agnieszka Kurel - studentka informatyki, screen z filmu promującego akcję "Dziewczyny do ścisłych!", źródło: UwB
Agnieszka Kurel - studentka informatyki, screen z filmu promującego akcję "Dziewczyny do ścisłych!", źródło: UwB

Matematyka, fizyka czy informatyka mogą być równie atrakcyjne dla kobiet, choć one nadal częściej wybierają kierunki humanistyczne - zwraca uwagę prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UwB prof. Izabela Święcicka.


- Panie studiują na wszystkich naszych kierunkach, natomiast z przykrością, jako przedstawicielka nauk ścisłych i przyrodniczych - mikrobiolog, zauważam, że nauki ścisłe cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem maturzystek niż humanistyczne i społeczne. A warto studiować na kierunkach ścisłych, bo dają one wiele korzyści. Studenci uczą się tu analitycznego myślenia, szybkiego dostrzegania różnorodnych zależności, które leżą u podstaw funkcjonowania tego świata - podkreśla prof. Izabela Święcicka.
Ogólnopolska akcja pod hasłem "Dziewczyny do ścisłych – Dziewczyny na Politechniki" odbędzie się 22 kwietnia i z powodu pandemii w całości realizowana będzie przez internet. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w spotkaniach z reprezentantkami nauk ścisłych z wielu polskich uczelni.

Z naszego regionu poza Uniwersytetem w Białymstoku bierze w niej udział również Politechnika Białostocka. Na część wydarzeń trzeba się wcześniej zarejestrować - szczegóły są na stronie dziewczynynapolitechniki.pl.


źródło: UwB | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Politechnika Białostocka pracuje nad innowacyjną nawierzchnią drogową

16.04.2021, 18:30

Naukowcy z Politechniki Białostockiej pracują nad stworzeniem nowego typu nawierzchni drogowej. Ma ograniczyć o 10 decybeli hałas, a także umożliwić zmniejszenie zużycia kruszyw o jedną piątą.


Uczniowie LO Politechniki Białostockiej skonstruowali łazik do badania smogu

7.04.2021, 14:03

Chcą by ich wynalazek regularnie badał powietrze i zachęcał mieszkańców do dbania o jego jakość. Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej stworzyli smogowy łazik - EV-Wozduch 1.


Kognitywistyka - czyli jaka jest natura umysłu

19.03.2021, 18:48

W audycji prezentujemy kognitywistykę, czyli zbiór dyscyplin naukowych, który zajmuje się analizą procesów umysłowo-poznawczych. Dlatego zaliczamy do kognitywistyki na przykład epistemologię, psychologię procesów poznawczych, ale także sztuczną inteligencję.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok