Radio Białystok | Wiadomości | Punkty szczepień powszechnych będą w USK i w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku - jest decyzja wojewody [lista punktów w Podlaskiem]

Punkty szczepień powszechnych będą w USK i w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku - jest decyzja wojewody [lista punktów w Podlaskiem]

22.04.2021, 18:04, akt. 19:46

W czwartek (22.04) po południu miasto Białystok podało, że otrzymało – jak dotąd – decyzję wojewody w sprawie uruchomienia punktów szczepień powszechnych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym i w Zespole Szkół Mechanicznych (nie było jeszcze decyzji w sprawie punktu w SP 12 – PAP). Biuro rzecznika wojewody podlaskiego poinformowało, że polecenia wojewody w sprawie uruchamiania punktów są cały czas aktualizowane.

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki
Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki

Władze Białegostoku czekają na szczepionki

Zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński mówił wcześniej w czwartek na konferencji prasowej w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych, gdzie będzie działać punkt szczepień powszechnych, że miasto jest do tego gotowe, czeka na szczepionki. 

Podał, że przygotowanie tego punktu i zorganizowanie infrastruktury do szczepień kosztowało 20 tys. zł i sfinansowano to z budżetu miasta. Deklarował, że w punktach będą realizowane szczepienia tak, aby wykorzystać wszystkie szczepionki.Białostoccy urzędnicy apelują o dalsze przestrzeganie reżimu sanitarnegoHala sportowa Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Broniewskiego 14 w której będzie punkt szczepień masowych (źródło: Dawid Gromadzki/UM Białystok)


W Podlaskiem będzie 29 punktów szczepień powszechnych

29 punktów szczepień powszechnych przeciwko COVID-19 ma być w Podlaskiem – poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki, który zamieścił listę tych miejsc. Jeszcze nie wiadomo, kiedy zaczną się tam szczepienia. Trwa weryfikacja zgłoszeń.

"Ich uruchomienie jest uzależnione od weryfikacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia i wielkości dostaw szczepionek do Polski" - zaznaczył urząd w informacji opublikowanej w czwartek po południu na stronie internetowej.

W Podlaskiem działa na razie jeden punkt szczepień powszechnych w Siemiatyczach. Otwarto go w poniedziałek w ramach ogólnokrajowego pilotażu takich punktów.W Siemiatyczach działa Punkt Szczepień Powszechnych - pierwszy w PodlaskiemUrząd wojewódzki przypomina, że utworzenie punktów szczepień powszechnych to kolejny etapem realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 w związku z tym, że producenci szczepionek zapowiedzieli zwiększenie dostaw preparatów i trzeba rozwinąć infrastrukturę, aby wykonać te zabiegi.

"Punkty szczepień powszechnych są organizowane przez jednostki samorządu terytorialnego we współpracy z podmiotem wykonującym działalność leczniczą, na polecenie wojewody" – tłumaczy urząd.


Lista punktów szczepień powszechnych

Na opublikowanej przez urząd liście jest po jednym punkcie w Augustowie, Bielsku Podlaskim, Brańsku, Dąbrowie Białostockiej, Giełczynie, Grajewie, Kolnie, Hajnówce, Łapach, Mońkach, Piątnicy, Sokółce, Szczuczynie i w Zambrowie. Po dwa punkty mają być w Choroszczy, Wysokiem Mazowieckiem i w Suwałkach. 

Trzy mają być w Łomży, a w Białymstoku pięć: w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego, w szpitalu wojewódzkim, w Białostockim Centrum Onkologii i w Szkole Podstawowej nr 12 (szpital wojewódzki i BCO to placówki podległe samorządowi województwa podlaskiego).

Urząd przypomina również, że miejsca, gdzie mają działać takie punkty, przechodzą weryfikację przez NFZ, gdy samorządy zgłoszą gotowość i Fundusz systematycznie uzupełnia tę listę. Uzupełnienie listy oznacza gotowość do płacenia za szczepienia.

"Następnie wojewoda podlaski wydaje decyzje polecające samorządom zapewnienie wsparcia organizacyjnego, technicznego lub organizacyjno-technicznego związanego z tworzeniem punktu szczepień powszechnych" – podał urząd.


???? #NarodowyProgramSzczepień nabiera tempa - w całym kraju tworzone są Punkty Szczepień Powszechnych, w których preparat...

Opublikowany przez Podlaski Urząd WojewódzkiCzwartek, 22 kwietnia 2021


Na liście Punktów Szczepień Powszechnych w województwie podlaskim znalazło się 29 miejsc:

 1. PSP w Augustowie w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej,
 2. PSP w Białymstoku w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym,
 3. PSP w Białymstoku w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego,
 4. PSP w Białymstoku w Szpitalu Wojewódzkim,
 5. PSP w Białymstoku w Białostockim Centrum Onkologii, Centrum Medycznym Rodzina,
 6. PSP w Białymstoku w Szkole Podstawowej nr 12,
 7. PSP w Bielsku Podlaskim w SPZOZ,
 8. PSP w Brańsku przy ul. Jana Pawła II 12,
 9. PSP w Choroszczy w Domu Pomocy Społecznej,
 10. PSP w Choroszczy w SPP ZOZ,
 11. PSP w Dąbrowie Białostockiej w SPZOZ,
 12. PSP w Giełczynie w Świetlicy Wiejskiej,
 13. PSP w Grajewie w Muzeum Mleka,
 14. PSP w Hajnówce w Szkole Podstawowej nr 1,
 15. PSP w Kolnie w Hali Sportowej,
 16. PSP w Łapach w Zespole Szkół Mechanicznych,
 17. PSP w Łomży w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień,
 18. PSP w Łomży w Szkole Podstawowej nr 1,
 19. PSP w Łomży w Szpitalu Wojewódzkim,
 20. PSP w Mońkach w Liceum Ogólnokształcącym,
 21. PSP w Piątnicy w Gminnej Hali Sportowej,
 22. PSP w Siemiatyczach w Hali Widowiskowo-Sportowej,
 23. PSP w Sokółce w SP ZOZ w Sokółce,
 24. PSP w Suwałkach w Szpitalu Wojewódzkim,
 25. PSP w Suwałkach w Hali Widowiskowo-Sportowej Suwałki Arena,
 26. PSP w Szczuczynie w Hali Sportowej przy ZSP,
 27. PSP w Wysokiem Mazowieckiem w Urzędzie Miasta (budynek MOK),
 28. PSP w Wysokiem Mazowieckiem w Szpitalu Ogólnym,
 29. PSP w Zambrowie w Szpitalu Powiatowym.

źródło: PAP, PUW | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy urzędnicy apelują o dalsze przestrzeganie reżimu sanitarnego

22.04.2021, 14:47

Mimo zapowiedzi zmniejszenia niektórych obostrzeń w naszym regionie, białostoccy urzędnicy apelują o dalsze przestrzeganie reżimu sanitarnego. Zapowiadają dalsze kontrole straży miejskiej. Zachęcają też do odbierania bezpłatnych maseczek.


48 godzin bądź 2 tygodnie po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 można oddać krew - nowe wytyczne

22.04.2021, 08:44

Honorowi dawcy, po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19, krócej będą czekać na wizytę w stacji krwiodawstwa.


prof. Robert Flisiak

21.04.2021, 08:08

Czy latem mamy szansę na uzyskanie odporności populacyjnej? - Jest jeden warunek - że tempo i gotowość Polaków do szczepień nie osłabnie, że nie będziemy uśpieni tym, że latem zacznie spadać liczba zachorowań.


Michał Dworczyk: do 9 maja wszyscy chętni będą mieli e-skierowania na szczepienia

20.04.2021, 09:48

Do soboty realizujemy program przedstawiony dwa tygodnie temu. Od poniedziałku przyspieszamy i będzie rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 każdego dnia dwóch roczników, w poniedziałek 26 kwietnia będą to roczniki 1974 i 1975 - zapowiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

fot. Paweł Wądołowski
POLICJA
17.05.2021, 14:54, akt. 17:14

Policyjne patrole znów na wodzieźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok