Radio Białystok | Wiadomości | W wielu miejscach w regionie są wolne terminy na szczepienie przeciwko COVID-19 na najbliższe dni

W wielu miejscach w regionie są wolne terminy na szczepienie przeciwko COVID-19 na najbliższe dni

autor: Renata Reda

23.04.2021, 11:03, akt. 11:29

Od piątku (24.04) na szczepienie przeciw COVID-19 mogą rejestrować się osoby urodzone w 1972 roku, w kolejnych dniach będą to coraz młodsze roczniki.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
W wielu miejscach w regionie są wolne terminy na szczepienie przeciwko COVID-19 na najbliższe dni - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wcześniejszy termin mogą też wybrać osoby po 40 roku życia, które do marca w internecie zadeklarowały chęć zaszczepienia się.Do tej pory osoby po czterdziestce były zapisywane na szczepienie po 11 maja. Tymczasem w wielu miejscach w regionie są wolne terminy na najbliższe dni.

Zamiast czekać na szczepienie, które ma być za kilka tygodni, warto zadzwonić do kilku innych placówek, bo może znajdziemy wcześniejszy termin. Na przykład wiele niezarezerwowanych jeszcze miejsc jest w szpitalu miejskim w Białymstoku - mówi koordynator do spraw szczepień w tej placówce Michalina Krakowiak.


Na przyszły tydzień mamy jeszcze 75 wolnych miejsc na szczepionkę firmy Moderna oraz 110 miejsc na Pfizera. Proszę dzwonić do naszej rejestracji lub na ogólnopolską infolinię i rezerwować miejsca - mówi Michalina Krakowiak.


Jak zostanie szczepionka, chętni też mogą się zaszczepić 

W wielu punktach w regionie można zaszczepić się, nawet gdy nie jesteśmy jeszcze zarejestrowani. Z różnych powodów na umówioną wizytę nie przychodzi bowiem nawet kilka procent pacjentów. By nie zmarnowała się żadna dawka preparatu, inni chętni taką szczepionkę mogą dostać.

Bardzo krótko czeka się na zastrzyk w punkcie szczepień powszechnych w Siemiatyczach. W Podlaskiem działa na razie jeden taki punkt w ramach ogólnokrajowego pilotażu.

W tym tygodniu zaszczepionych tam będzie tysiąc osób. Preparaty dotarły już na kolejne dni - mówi dyrektor siemiatyckiego szpitala Andrzej Szewczuk.


Dotarła do nas kolejna partia - 1 000 sztuk, jeśli chodzi o punkt masowy. Do innych punktów, które mamy przy szpitalu, zostało zamówionych prawie 1 000 szczepionek. Będą to szczepionki firmy Moderna i Pfizer. Rejestrują się osoby nawet z Krakowa, Gdańska, Bielska-Białej -mówi Andrzej Szewczuk.


W Podlaskiem ma być 29 punktów szczepień powszechnych przeciwko COVID-19. Jeszcze nie wiadomo, kiedy zaczną działać, uzależnione to jest od dostaw szczepionek.
Punkty szczepień powszechnych będą w USK i w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku - jest decyzja wojewody [lista punktów w Podlaskiem]Na razie też przygotowanie punktów szczepień powszechnych sprawdza NFZ, który w naszym regionie do tej pory zaakceptował 2/3 z nich. W samym Białymstoku ma powstać 5 takich miejsc, 3 tworzą władze miasta a 2 samorząd województwa.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Punkty szczepień powszechnych będą w USK i w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku - jest decyzja wojewody [lista punktów w Podlaskiem]

22.04.2021, 18:04

W czwartek (22.04) po południu miasto Białystok podało, że otrzymało – jak dotąd – decyzję wojewody w sprawie uruchomienia punktów szczepień powszechnych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym i w Zespole Szkół Mechanicznych (nie było jeszcze decyzji w sprawie punktu w SP 12 – PAP). Biuro rzecznika wojewody podlaskiego poinformowało, że polecenia wojewody w sprawie uruchamiania punktów są cały czas aktualizowane.


Białostoccy urzędnicy apelują o dalsze przestrzeganie reżimu sanitarnego

22.04.2021, 14:47

Mimo zapowiedzi zmniejszenia niektórych obostrzeń w naszym regionie, białostoccy urzędnicy apelują o dalsze przestrzeganie reżimu sanitarnego. Zapowiadają dalsze kontrole straży miejskiej. Zachęcają też do odbierania bezpłatnych maseczek.


48 godzin bądź 2 tygodnie po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 można oddać krew - nowe wytyczne

22.04.2021, 08:44

Honorowi dawcy, po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19, krócej będą czekać na wizytę w stacji krwiodawstwa.


Michał Dworczyk: do 9 maja wszyscy chętni będą mieli e-skierowania na szczepienia

20.04.2021, 09:48

Do soboty realizujemy program przedstawiony dwa tygodnie temu. Od poniedziałku przyspieszamy i będzie rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 każdego dnia dwóch roczników, w poniedziałek 26 kwietnia będą to roczniki 1974 i 1975 - zapowiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM, fot. Marcin Gliński
REGION
13.06.2024, 12:07, akt. 12:34

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM


źródło: pexels.com
POLICJA
12.06.2024, 15:34, akt. 13.06.2024, 06:52

Nabrany na kryptowaluty stracił 160 tysięcy złotychźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok