Radio Białystok | Wiadomości | Policjanci zatrzymali w Białymstoku mężczyznę podejrzanego o oszustwo "na policjanta"

Policjanci zatrzymali w Białymstoku mężczyznę podejrzanego o oszustwo "na policjanta"

autor: Wojciech Szubzda

5.05.2021, 15:44, akt. 16:40

Nawet do ośmiu lat więzienia grozi mężczyźnie, który jest podejrzany o oszustwo metodą "na policjanta". Starsza kobieta straciła ponad 30 tys. zł.

Tomasz Zajda - stock.adobe.com
Tomasz Zajda - stock.adobe.com

Do tego zdarzenia, w którym poszkodowaną jest 83-letnia mieszkanka Białegostoku, doszło na osiedlu Antoniuk - mówi sierżant sztabowy Iza Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.


- Do 83-latki zadzwonił mężczyzna, który, podając się za policjanta, powiedział, że dokumenty ubezpieczeniowe seniorki zostały skradzione. Dodał, że w tej sytuacji kobieta musi zabezpieczyć swoje  oszczędności. Kontynuując rozmowę, polecił kobiecie przekazać wszystkie pieniądze jego koledze, który też jest policjantem - relacjonuje sierżant sztabowy Iza Kłosowska.


Starsza kobieta uwierzyła w zmyśloną historię i przekazała swoje oszczędności. Białostoccy policjanci ustalili podejrzanego o odbiór pieniędzy.


- Okazał się nim 48-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna został zatrzymany w Białymstoku na dworcu, tuż po tym jak wyszedł z autobusu. Jak ustalili policjanci, w całym procederze podejrzany pełnił rolę "odbieraka" - dodaje Iza Kłosowska.


48-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Policjanci po raz kolejny apelują, żeby nie przekazywać pieniędzy nieznajomym. W przypadku każdego telefonu z taką prośbą trzeba zadzwonić pod numer alarmowy 112.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Oszukiwali metodą "na policjanta", wpadli w ręce białostockiej policji

16.04.2021, 17:27

Białostoccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o oszustwo metodą "na policjanta". Jak ustalili śledczy, białostoczanka miała przekazać im ponad 30 tysięcy złotych. Zatrzymani to kobieta i dwóch mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat. Usłyszeli już zarzuty oszustwa za co grozi do 8 lat więzienia.


Prawomocne wyroki wobec oszustów "na wnuczka"; mają oddać ponad 800 tys. zł

16.04.2021, 07:29

Od 9 miesięcy do 3 lat więzienia bez zawieszenia, konieczność zapłaty grzywny i solidarny obowiązek zwrotu poszkodowanym łącznie ponad 800 tys. zł - taki prawomocny wyrok zapadł w piątek (16.04) przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku w procesie grupy zajmującej się oszustwami metodą "na wnuczka" i "na policjanta".


Ponad 40 tys. zł stracił starszy mieszkaniec Białegostoku oszukany metodą "na policjanta"

15.04.2021, 13:42

Nie pomagają policyjne akcje i apele. Kolejny starszy mieszkaniec Białegostoku stracił oszczędności życia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok