Radio Białystok | Wiadomości | "Kastracja zwierząt właścicielskich" - kolejna odsłona programu w Białymstoku

"Kastracja zwierząt właścicielskich" - kolejna odsłona programu w Białymstoku

8.05.2021, 10:04, akt. 11:08

Białostoczanie - właściciele psów i kotów, mogą bezpłatnie lub częściowo pokrywając koszty, skorzystać z miejskiego programu "Kastracja zwierząt właścicielskich". Jego głównym celem jest zapobieganie bezdomności zwierząt.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Projekt prowadzi Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku. W tym roku odbywa się po raz trzeci.

Projekt jest częścią miejskiego "Programu opieki nad zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt". Jak powiedziała kierownik Schroniska dla Zwierząt Anna Jaroszewicz, zainteresowanie tym programem jest bardzo duże, coraz więcej właścicieli zwierząt domowych podchodzi świadomie do zdrowia swoich pupili, ale też do bezdomności zwierząt.

W ubiegłym roku zabiegowi kastracji poddano blisko 200 psów i kotów, a w pilotażu ponad 150 zwierząt. Te liczby - jak dodała Jaroszewicz - pokazują, że projekt warto kontynuować.

W projekcie mogą wziąć udział białostoczanie mający psa lub kota. 

Osoby z Białostocką Kartą Rodziny lub Kartą Aktywnego Seniora mogą skorzystać z programu bezpłatnie. Pozostałe osoby będą musiały uiścić opłatę, której wysokość zależy od gatunku i płci zwierzęcia. Dodatkowo każde zwierzę w ramach programu zostanie bezpłatnie zaczipowane i zarejestrowane w bazie.

W tym roku na realizację projektu przewidziano 20 tys. zł. Kastracje będą wykonywane do wyczerpania środków, ale nie dłużej niż do końca listopada. Szczegóły projektu są na stronie internetowej schroniska.

Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku opiekuje się bezdomnymi psami, przebywa w nim ok. 100 psów. Psy, które tam przebywają, są kastrowane. Opieką nad bezdomnymi kotami w mieście zajmuje się m.in. Fundacja Kotkowo.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Do końca marca podlaskie lecznice oferują zniżki na zabiegi sterylizacji i kastracji

12.03.2021, 07:20

To spora zniżka i sposób na zapobieganie bezdomności. Nawet kilkadziesiąt złotych można zaoszczędzić poddając zabiegowi kastracji czy sterylizacji swojego kota czy kotkę. Z roku na rok coraz więcej podlaskich lecznic włącza się do akcji i wykonuje takie zabiegi za nawet 50 procent ceny.


Ruszył miejski program kastracji właścicielskich zwierząt w Białymstoku

30.04.2020, 10:18

Białostoczanie, właściciele psów i kotów, będą mogli bezpłatnie lub częściowo pokrywając koszty, skorzystać z miejskiego programu "Kastracja zwierząt właścicielskich". Jego głównym celem jest zapobieganie bezdomności zwierząt.


W Białymstoku można zapłacić mniej za sterylizację kotów

2.03.2020, 14:07

Można zapłacić mniej za wykastrowanie bądź sterylizację kotów. Wiele lecznic w Białymstoku rezygnuje ze swoich zysków wykonując takie zabiegi nawet o 50% taniej niż dotychczas. To w ramach corocznej akcji ograniczania bezdomności tych zwierząt.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok