Radio Białystok | Wiadomości | Nowe radiowozy i łódź patrolowa z dotacją z budżetu województwa

Nowe radiowozy i łódź patrolowa z dotacją z budżetu województwa

autor: Wojciech Szubzda

13.05.2021, 13:44, akt. 19:00

Pieniądze będą wykorzystane na zakup czterech radiowozów i łodzi patrolowej. Ponad 330 tys. zł przekazał podlaskiej policji zarząd województwa. Drugie tyle będzie pochodzić z Funduszu Wsparcia Policji.

fot. Piotr Babulewicz/UMWP
fot. Piotr Babulewicz/UMWP

Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Artur Kosicki i wicemarszałek Marek Olbryś oraz komendant wojewódzki policji nadinsp. Robert Szewc.

Komendant wojewódzki podkreślił, że wsparcie samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa jest bardzo potrzebne.


- Otrzymujemy wsparcie, które w sposób realny przekłada się na bezpieczeństwo. Otrzymujemy pojazdy, ale nie tylko. W tym roku pewna nowość - otrzymujemy wsparcie na zakup łodzi, która będzie służyła w powiecie augustowskim. Bezpieczeństwo na wodach to też wartość nie do przecenienia. Musimy dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających, wszak Podlasie to region bardzo gościnny.


Marszałek Kosicki podczas spotkania zaznaczył, że zarząd województwa jest otwarty na pomoc policji także w kolejnych latach.


- Nie tylko nasz rząd dba o bezpieczeństwo, ale też my jako samorząd chcemy mieć swój wkład w tym zakresie. Wiemy, że nie można na tym oszczędzać - powiedział marszałeki. - To już pewna tradycja, że wspieramy podlaską policję. Zaczęliśmy to robić dwa lata temu - na początku była to kwota 160 tys. zł. Dziś podpisujemy umowę na 335 tys. zł. Mam nadzieję, że te nowe nowoczesne pojazdy będą bardzo dobrze służyć - zaznaczył Artur Kosicki.


To kolejny rok, w którym samorząd województwa podlaskiego przekazał pieniądze na wsparcie policji. W dwóch poprzednich latach z budżetu województwa przekazywano po 160 tys. zł.


źródło: wrotapodlasia.pl | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Włączone sygnały świetlne i dźwiękowe - podlascy policjanci żegnają kolegę zastrzelonego w Raciborzu [wideo]

7.05.2021, 11:35

Policjanci z całej Polski żegnają swojego kolegę, aspiranta Michała Kędzierskiego, który zginął na służbie 4 maja w Raciborzu. W piątkowe (7.05) południe wszystkie radiowozy w kraju zatrzymały się, a policjanci włączyli w nich sygnały świetlne i dźwiękowe.


Policyjny pościg za motocyklistą w gminie Piątnica nagrany kamerą [wideo]

5.05.2021, 13:55

Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, który uciekał motocyklem przed łomżyńskimi policjantami.


Podlascy policjanci otrzymali 3 nowe radiowozy [zdjęcia]

10.12.2020, 13:42

Są dobrze wyposażone, z automatyczną skrzynią biegów i przydadzą się w codziennej pracy. Trzy nowe radiowozy mają funkcjonariusze z podlaskiej policji. 160 tys. zł na ich zakup przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, tyle samo pochodzi z budżetu państwa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok