Radio Białystok | Wiadomości | Centralny magazyn zbiorów Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu będzie gotowy w przyszłym roku

Centralny magazyn zbiorów Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu będzie gotowy w przyszłym roku

autor: Adam Dąbrowski

15.05.2021, 18:29, akt. 18:36

Dotacja z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych pozwoli na dokończenie budowy centralnego magazynu zbiorów Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

- Te 4 mln zł. to jedno z najwyższych dofinansowań w województwie podlaskim, ale razem z zapisanymi już dwoma milionami z budżetu województwa daje realną szansę na dokończenie inwestycji, która rozpoczęła się w 2017 r. – mówi dyrektor muzeum Dorota Łapiak.

Dotychczas centralny magazyn zbiorów powstawał etapami wraz z kolejnymi transzami finansowania, w tym z programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki temu udało się nam zrealizować dwie trzecie planów. Została jeszcze największa hala wystawiennicza, w której będziemy mogli wyeksponować w jednym miejscu wszystkie nasze pojazdy mechaniczne, czyli największy w Polsce zbiór lokomobil, ciągników rolniczych, ciągówek i silników spalinowych. W tej części zaplanowana jest jeszcze biblioteka, miejsce na archiwum i sala konferencyjno-edukacyjna razem z zapleczem 

- dodaje Dorota Łapiak.

Koszt całej inwestycji będzie sięgał nawet 35 mln zł. i dyrekcja muzeum chciałaby, aby centralny magazyn zbiorów gotowy był jesienią przyszłego roku, kiedy ciechanowiecka placówka im. ks. Krzysztofa Kluka obchodzić będzie 60-lecie swojego powstania.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Noc Muzeów - atrakcje w Podlaskiem [zdjęcia]

14.05.2021, 11:12

Koncert Kurpi Zielonych pod gwiazdami, nocne zwiedzanie biblioteki, oglądanie obrazów w oknie Ratusza, gry terenowe w Skansenie, warsztaty dla najmłodszych w Galerii Arsenał czy spoglądanie na miasto z dachu Opery Podlaskiej. Wszystko to było do zobaczenia w sobotę (15.05) wieczorem, najczęściej od 18:00 do północy. Po raz kolejny odbyła się Międzynarodowa Noc Muzeów.


Kolejne trzy zabytkowe ciągniki trafią do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

8.05.2021, 07:03

Trzy nowe pojazdy do swojej - największej w Polsce - kolekcji zabytkowych ciągników zakupi Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.


Skanseny w Nowogrodzie i Ciechanowcu otwierają się dla zwiedzających

4.05.2021, 14:43

Można już odwiedzać wszystkie obiekty w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. W dalszym ciągu jednak obowiązuje tam reżim sanitarny. Natomiast w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu nie wszyscy mogą wejść na wystawę we wnętrzach pałacowych.


Ponad 60 inwestycji w regionie dofinansowanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych [lista]

31.03.2021, 16:31

Przebudowa dróg, budowa świetlic, boisk, strzelnic, a także modernizacja budynków szkół i szpitali - między innymi na takie inwestycje podlascy samorządowcy dostali dofinansowanie z kolejnej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


W Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu są 3 nowe silniki parowe

10.01.2021, 08:47

Zakup trzech kolejnych silników parowych powiększył kolekcję tych maszyn w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu do piętnastu sztuk. To dwanaście tzw. lokomobil, czyli urządzeń przewoźnych i trzy silniki stacjonarne.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok