Radio Białystok | Wiadomości | Policyjne patrole znów na wodzie

Policyjne patrole znów na wodzie

autor: Wojciech Szubzda

17.05.2021, 14:54, akt. 17:14

Patrole będą m.in. na rzekach, jeziorach, kanałach i na plażach. W związku z coraz lepszą pogodą podlascy policjanci rozpoczęli patrole wodne.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Jedną z głównych przyczyn utonięć jest alkohol, dlatego funkcjonariusze będą pod tym kątem kontrolować osoby pływające po akwenach - zwraca uwagę rzecznik podlaskiej policji podinsp. Tomasz Krupa.


- Sezon wodny już się rozpoczął, stąd nasza obecność m.in. na akwenach mazurskich czy wokół Suwałk. Będą również patrole na rzekach, np. policjantów z Moniek, którzy regularnie patrolują Biebrzę. Policjanci kontrolują chociażby trzeźwość osób korzystających ze sprzętu pływającego i każda kontrola prowadzona przez policjantów będzie wiązała się z kontrolą stanu trzeźwości - podkreśla podkom. Krupa.Policjanci patrolują m.in. zalew Siemianówka - tam musieli już w tym miesiącu pomagać 70-latkowi, który wypadł z łodzi. Wychłodzonego starszego mężczyznę uratowali policjanci, którzy akurat byli na wolnym, ale po telefonie szybko pojawiali się nad zalewem. Podpłynęli policyjną łodzią do rybaka i wyciągnęli go z wody.


Podlaska policja ma kilkanaście motorówek. Wkrótce wzbogaci się o kolejną. Dotację na ten cel przekazał w zeszłym tygodniu samorząd województwa.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowe radiowozy i łódź patrolowa z dotacją z budżetu województwa

13.05.2021, 13:44

Pieniądze będą wykorzystane na zakup czterech radiowozów i łodzi patrolowej. Ponad 330 tys. zł przekazał podlaskiej policji zarząd województwa. Drugie tyle będzie pochodzić z Funduszu Wsparcia Policji.


Uratowano 70-latka, który wypadł z łódki na zalewie Siemianówka

4.05.2021, 19:01

Akcja ratunkowa zakończyła się szczęśliwie. Służby wyciągnęły z wody mężczyznę, który wypadł z łodzi na Zalewie Siemianówka.


#NIEZAWODNYRATOWNIK - ćwiczenia policyjnych patroli wodnych [wideo]

24.06.2020, 16:58

Szybkie wypłynięcie łodzią z portu, czy wyciąganie z wody osób, które wypadły z kajaka. M.in. takie scenariusze ćwiczyli podlascy policjanci na Jeziorze Rajgrodzkim.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok