Radio Białystok | Wiadomości | WORD w Białymstoku organizuje Weekend Bezpiecznej Jazdy 2021

WORD w Białymstoku organizuje Weekend Bezpiecznej Jazdy 2021

autor: Wojciech Szubzda

25.05.2021, 15:24, akt. 15:36

To bezpłatne szkolenia dla motocyklistów i kierowców samochodów osobowych. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku organizuje Weekend Bezpiecznej Jazdy 2021.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Dyrektor białostockiego WORD-u Przemysław Sarosiek mówi, że instruktorzy nauczą chętnych kilku podstawowych umiejętności.

Uczestnicy nauczą się m.in. techniki bezpiecznej jazdy i jazdy ekonomicznej, żeby używać jak najmniej hamulca. Chodzi o to, żeby jeździć jak najbardziej ekologicznie i płynnie. To dwie podstawowe umiejętności. Będą to zajęcia teoretyczne i praktyczne

- mówi Przemysław Sarosiek.

Jak możemy przeczytać na stronie WORD-u, motocykliści nauczą się m.in. zawracania na ograniczonej powierzchni, hamowania awaryjnego oraz prowadzenia motocykla podczas zawracania. Natomiast uczestnicy posiadający kat. B prawa jazdy nauczą się m.in. jak wyprowadzić pojazd z poślizgu oraz wykonać hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody.

W sobotę (29.05) zajęcia będą odbywać się w ośrodku przy ul. Wiewiórczej w Białymstoku, a w niedzielę (30.05) na torze "Wschodzący Białystok". Szkolenie poświęcone kierowcom pojazdów osobowych poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy techniki jazdy. Motocyklistów będzie szkolił bardzo znany w regionie instruktor - Leszek Rzońca.

Przemysław Sarosiek dodaje, że szkolenie ma poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Nie ma nic lepszego, niż bezpośrednie szkolenie kierowców. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że szkolenie kilkunastu czy kilkudziesięciu kierowców to niedużo, ale podobno każda droga zaczyna się od kroku

- dodaje Przemysław Sarosiek.

W szkoleniu może wziąć udział ponad 20 kierowców. Na liście dla motocyklistów jest jeszcze kilka ostatnich miejsc, a kierowcy osobówek mogą zapisywać się na listę rezerwową.

Kilkugodzinne szkolenia organizowane są w sobotę i niedzielę (29-30.05), a szczegóły są na stronie białostockiego WORD-u

Patronat nad tą akcją ma Polskie Radio Białystok.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Weekend Bezpiecznej Jazdy

29.05.2021, 15:01

W dniach 29 i 30 maja Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku przeprowadzi bezpłatne warsztaty skierowane do kierowców jednośladów (maksymalnie 10 osób) oraz kierowców pojazdów osobowych (maksymalnie 12 osób).


Akcja informacyjna białostockiego WORD-u i policji dotycząca korzystania z hulajnóg

20.05.2021, 16:01

Kto, jak i gdzie może jeździć na hulajnogach elektrycznych - wyjaśniali w czwartek (18.05) na białostockich ulicach policjanci i pracownicy ośrodka ruchu drogowego. Rozdawali ulotki informacyjne i odblaski.


Wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące m.in. hulajnóg elektrycznych

20.05.2021, 07:13

To koniec chaosu w polskim prawie o ruchu drogowym oraz na ścieżkach rowerowych i chodnikach. 20 maja wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące m.in. hulajnóg elektrycznych.


Pracownicy białostockiego WORD-u w czasie pandemii przeprowadzili wiele szkoleń i kursów online

10.05.2021, 15:40

Pandemia nie sparaliżowała pracy białostockiego WORD-u. Ośrodek przeprowadził w ciągu ostatnich 13 miesięcy wiele szkoleń i kursów online. W tym 115 dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Pierwsze takie zajęcia zorganizowano w kwietniu ubiegłego roku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok