Radio Białystok | Wiadomości | Ministerstwo Infrastruktury podało listę przystanków kolejowych w Podlaskiem, które będą przebudowywane

Ministerstwo Infrastruktury podało listę przystanków kolejowych w Podlaskiem, które będą przebudowywane

autor: Wojciech Szubzda

25.05.2021, 19:15, akt. 20:05

Na liście podstawowej jest 17 przystanków, a na liście rezerwowej blisko 30. Ministerstwo Infrastruktury podało listę przystanków kolejowych w Podlaskiem, które będą przebudowywane. Chodzi o Rządowy Program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Program ma na celu zwiększenie dostępności transportu kolejowego dla lokalnych społeczności. Dzięki temu łatwiej będzie można wsiadać do pociągów, będą też dodatkowe miejsca parkingowe i np. wiaty dla podróżnych.

Niektóre perony mają być wydłużone, aby mogły zatrzymywać się tam pociągi dalekobieżne, na innych mają być likwidowane bariery w dostępie dla osób z niepełnosprawnościami.

Lista podstawowa w województwie podlaskim:

Czarnowo-Undy, Czerwony Bór, Jamiołki, Łubnica Łomżyńska, Kołaki,  Kulesze Kościelne, Roszki Leśne, Wnory, Płonka, Sokoły, Śniadowo,  Kleszczele, Sokole Białostockie, Suchowolce, Żednia, Zajezierce, Waliły.Lista rezerwowa:

Repczyce Zalew, Sobolewo, Białystok Pieczurki, Zaścianki, Białystok Fabryczny, Kuriany, Gregorowce, Podbiele, Nowosady, Gnilec, Narewka, Siemianówka, Cisówka, Lewki, Wasilków Sochonie, Gliniszcze, Racewo,  Sidra, Różanystok, Dąbrowa Białostocka, Kamienna Nowa, Ostrowie Biebrzańskie, Jastrzębna, Balinka, Augustów, Augustów Port, Blizna.


Rządowy Program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na  lata 2021-2025 to kolejny etap likwidacji wykluczenia komunikacyjnego. Za miliard złotych zbudujemy i odbudujemy przystanki kolejowe oraz wydłużymy perony tam, gdzie obecnie nie mogą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne. Budujemy kolej bezpieczną, komfortową i dostępną również  dla mieszkańców mniejszych miejscowości

- mówi minister infrastruktury  Andrzej Adamczyk.

Rządowy Program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych ma być zrealizowany do 2025 roku. Na ten cel przeznaczono miliard złotych. W ramach Programu uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182.

| red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Co najmniej do końca sierpnia nie będzie połączeń kolejowych z Białegostoku do Kowna

24.05.2021, 12:35

Sytuacja epidemiczna nie pozwala na wznowienie kursowania tych pociągów. Spółka Polregio informuje, że co najmniej do końca sierpnia nie będzie połączeń międzynarodowych z Białegostoku do Kowna.


Ponad 13 mln zł z subwencji ogólnej ministerstwa infrastruktury na drogi w Podlaskiem

23.05.2021, 13:54

Ponad 13 mln zł z subwencji ogólnej w dyspozycji ministra infrastruktury trafi do samorządów w Podlaskiem na inwestycje drogowe - poinformował w niedzielę (23.05) na konferencji prasowej w Białymstoku szef PiS w regionie, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.


Mieszkańcy Łap liczą na jak najszybszą przebudowę dworca kolejowego

18.05.2021, 12:16

Centrum miasteczka zmienia się i pięknieje - został jeden budynek, który straszy. Mieszkańcy Łap narzekają na stan tamtejszego dworca kolejowego. Uważają, że powinien być jak najszybciej wyremontowany.


Opóźni się modernizacja suwalskiego dworca kolejowego

11.05.2021, 09:08

Przetarg na przebudowę XIX-wiecznego budynku zostanie ogłoszony dopiero w drugiej, a nie jak planowano - w pierwszej połowie tego roku.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie
fot. Renata Reda
WARTO TAM BYĆ
30.11.2022, 07:13, akt. 1.12.2022, 07:36

Wigilijne gotowanie w Przystawańcach
fot. Edyta Wołosik
BIAŁYSTOK
30.11.2022, 07:31, akt. 10:02

Kończy się sezon BiKeR-a


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok