Radio Białystok | Wiadomości | Na razie nie będzie kolejnego przetargu na budowę masztu z flagą Jagiellonii w Białymstoku

Na razie nie będzie kolejnego przetargu na budowę masztu z flagą Jagiellonii w Białymstoku

6.06.2021, 14:06, akt. 14:16

Białostocki magistrat na razie nie będzie ogłaszał kolejnego przetargu na budowę masztu z flagą Jagiellonii na rondzie noszącym imię tego klubu sportowego. Dwa dotychczasowe zostały unieważnione, bo oferty znacznie przekraczały założenia finansowe projektu.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Na środku ronda miał stanąć maszt z flagą Jagiellonii

Rondo znajduje się na wjeździe do miasta od strony Warszawy, u zbiegu Alei Jana Pawła II i ul. Narodowych Sił Zbrojnych. Powstało po wybudowaniu i oddaniu do użytku śródmiejskiej obwodnicy - Trasy Niepodległości. O nadaniu mu takiej nazwy radni zdecydowali ponad rok temu - był to jeden z elementów upamiętnienia - przypadającego wówczas - stulecia tego klubu sportowego, który obecnie najbardziej kojarzony jest z piłkarskim zespołem grającym w ekstraklasie.

Na środku tego ronda miałby stanąć wysoki maszt z flagą Jagiellonii - zdecydowali o tym mieszkańcy przy wyborze projektów do budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Projekt został zgłoszony jako ogólnomiejski i znalazł się w grupie pomysłów wybranych do realizacji. Poparło go w głosowaniu ponad 1,2 tys. osób.


Ceny były kilka razy wyższe  

Według szacunków zgłaszających, projekt i budowa takiego masztu z flagą, powinny kosztować ok. 26 tys. zł. Kilka miesięcy temu Urząd Miejski w Białymstoku ogłosił pierwszy przetarg, obejmujący projekt i prace budowlane, do którego wpłynęła tylko jedna oferta. Firma z Siemiatycz wyliczyła koszt inwestycji na blisko 93,5 tys. zł brutto.

To cena kilka razy wyższa od zakładanej przez magistrat, więc przetarg unieważniono.

Ogłoszono kolejny - tym razem oferty były dwie, ale ceny znowu znacznie przekraczały miejskie szacunki kosztorysowe. Podlaskie firmy zaproponowały ceny blisko 90 tys. zł oraz 128 tys. zł.


Na razie nie będzie kolejnego przetargu

Jak wynika z informacji opublikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku - przetarg znowu unieważniono, bo nawet tańsza z ofert znacznie przewyższała kwotę, którą miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia.

Jak wynika z informacji uzyskanych w magistracie, na razie nie będzie kolejnego przetargu, a miasto rozważa jak ten projekt w ogóle zrealizować, biorąc pod uwagę choćby wzrost cen materiałów budowlanych. 


źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Spotkanie kibiców Jagiellonii Białystok z Cezarym Kuleszą [zdjęcia, wideo]

6.06.2021, 19:40

Kibice piłkarscy Jagiellonii spotkali się w niedzielne (6.06) popołudnie w centrum Białegostoku, by podziękować za jedenaście lat pracy prezesowi tego klubu Cezaremu Kuleszy. Kulesza sam zrezygnował ze stanowiska; zamierza ubiegać się o fotel prezesa PZPN.


Ireneusz Mamrot znowu będzie trenerem Jagiellonii Białystok

4.06.2021, 22:47

Trener Ireneusz Mamrot wraca do Jagiellonii Białystok. Szkoleniowiec podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o dwa lata. Białostocki klub od marca - od czasu zwolnienia Bogdana Zająca nie miał pierwszego trenera.


Dwie oferty w przetargu na budowę masztu z flagą Jagiellonii na rondzie

13.05.2021, 19:48

Dwie podlaskie firmy złożyły swoje oferty w powtórnym przetargu na budowę masztu z flagą klubu na rondzie noszącym imię Jagiellonii - podał magistrat w Biuletynie Informacji Publicznej.


Maksymilian Ludertowicz będzie patronem ronda przy stadionie miejskim w Białymstoku

7.12.2020, 12:34

Przedwojenna prasa nazywała go "chodzącą encyklopedią sportu". Maksymilian Ludertowicz - jeden z założycieli Jagiellonii Białystok będzie patronem ronda w pobliżu stadionu miejskiego w Białymstoku. Tak zdecydowali w poniedziałek (7.12) miejscy radni.


Rok Jagiellonii Białystok i rondo na 100-lecie klubu

27.02.2020, 11:32

W czwartek (27.02) miejscy radni, przyjmując uchwałę w tej sprawie nadali imię tego obchodzącego stulecie klubu sportowego rondu na wjeździe od strony Warszawy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFPFotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok