Radio Białystok | Wiadomości | Łomżyńska Caritas przekazała kilkaset pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach

Łomżyńska Caritas przekazała kilkaset pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach

autor: Adam Dąbrowski

9.06.2021, 18:52, akt. 19:06

Kilkaset pluszowych zabawek przekazała Caritas Diecezji Łomżyńskiej policjantom. To podsumowanie projektu "Misie z Misją".

Akcja "Misie z misją", fot. Adam Dąbrowski
Akcja "Misie z misją", fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
Akcja "Misie z misją" - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W ramach projektu dzieci uczyły się w szkołach o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zbierały zabawki dla swoich poszkodowanych w wypadkach rówieśników.


Pluszaki przekazujemy policjantom z Łomży, Zambrowa i Ostrowi Mazowieckiej, ale ostatecznie trafią one do dzieci, które biorą udział w wypadkach drogowych, żeby zmniejszyć ich traumę - tłumaczy Katarzyna Szklarz z łomżyńskiej Caritas.


Zabawki przekazywane przez dzieci zbierano w 15 szkolnych kołach Caritas, a dodatkowo kilkadziesiąt wykonali własnoręcznie osadzeni w Zakładzie Karnym w Grądach-Woniecko.


Sami znaleźliśmy projekty i robiliśmy wykroje, które potem trzeba było jeszcze poprawiać i korygować, ale przez dwa miesiące udało się ich uszyć 50 - opowiada rzecznik tego zakładu mł. chor. Katarzyna Zielińska.


Policjanci obiecali, że ofiarowane im zabawki trafią do radiowozów ruchu drogowego, które jako pierwsze przyjeżdżają na miejsca zdarzeń, a stamtąd do dzieci, które będą w nich uczestniczyły.


Zbliża się sezon wakacyjny i niestety musimy liczyć się z tym, że kolizji i wypadków będzie teraz więcej, więc takie przytulanki na pewno bardzo się przydadzą - uważa oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży Justyna Janowska.


Korzystając z obecności policjantów dyrektor ks. Andrzej Mikucki zaprosił ich do odwiedzania dzieci na organizowanych przez Caritas koloniach, żeby rozmawiać z nimi o bezpiecznym wypoczynku, poruszaniu się na drogach i zasadach obowiązujących w ruchu drogowym.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Osadzeni z białostockiego zakładu karnego przekazali potrzebującym wyremontowane wózki inwalidzkie

9.06.2021, 15:03

Wózki inwalidzkie wyremontowane przez więźniów trafią do potrzebujących. Osadzeni z Zakładu Karnego w Białymstoku przekazali sprzęt do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turośni Kościelnej i Caritas Archidiecezji Białostockiej.


Białostocka firma cateringowa organizuje zbiórkę zabawek dla podopiecznych domów dziecka

22.05.2021, 11:51

Można przynieść m.in. zabawki edukacyjne, klocki, puzzle i lalki. Przydadzą się też bloki, farby, mazaki, długopisy i inne przybory szkolne. Jedna z białostockich firm cateringowych organizuje zbiórkę zabawek dla podopiecznych domów dziecka.


Paczki zamiast tradycyjnego śniadania wielkanocnego dla potrzebujących w Białymstoku

3.04.2021, 12:17

Paczki z produktami spożywczymi i gotowymi potrawami na świąteczny stół odbierały w sobotę (3.04) w Białymstoku osoby potrzebujące takiego wsparcia, przede wszystkim ubodzy, samotni i bezdomni.


ks. Jerzy Sęczek

31.03.2021, 11:00

"Trzeba zatroszczyć się o bezpieczeństwo seniorów, oczywiście maseczki, dezynfekcja, ale bądźmy z nimi. Pacjent otoczony miłością zdrowieje szybciej" - mówi ks. Jerzy Sęczek.


Caritas diecezji łomżyńskiej organizuje przedświąteczne akcje pomocy potrzebującym

13.03.2021, 08:34

„Paczuszka od maluszka” i „Kup owieczkę za piąteczkę” - to dwa nowe sposoby pomocy potrzebującym przez Caritas diecezji łomżyńskiej przed Wielkanocą.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


fot. Adam Dąbrowski
ŁOMŻA
24.09.2022, 21:17, akt. 25.09.2022, 07:20

Prezydent Łomży przyznał nagrody kulturalne


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok