Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska straż graniczna zatrzymała 11 nielegalnych imigrantów

Podlaska straż graniczna zatrzymała 11 nielegalnych imigrantów

autor: Renata Reda

14.06.2021, 18:31, akt. 18:43

11 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-litewską granicę zatrzymała straż graniczna. To obywatele Iranu i Syrii, w tym trójka dzieci.

źródło: podlaski.strazgraniczna.pl
źródło: podlaski.strazgraniczna.pl

W Augustowie skontrolowała bus, którym podróżowało siedmiu obywateli Iranu. Mężczyźni w wieku od 20 do 37 lat mieli przy sobie tylko zaświadczenia o tymczasowym pobycie w ośrodku dla cudzoziemców na Litwie. Przekazano już ich Litwinom. Natomiast kierowca busa - 33-letni obywatel Ukrainy - za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy został skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez prokuratora. 

Drugi organizator nielegalnego przekroczenia granicy - także z Ukrainy - trafił na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Czworo obywateli Syrii straż graniczna zatrzymała podczas kontroli samochodu na drodze krajowej numer 8, w okolicy miejscowości Milewo Zabielne. Autem podróżowała 36-letnia kobieta z trójką dzieci. Przyjechała do Polski z Litwy, gdzie przebywała w jednym z ośrodków dla cudzoziemców. Obcokrajowców przekazano służbom litewskim. Kierowca - obywatel Ukrainy - usłyszał natomiast zarzuty za ułatwienie innym osobom nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu do 5 lat więzienia.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali siedmioro nielegalnych migrantów, w tym 6-letnie dziecko

31.05.2021, 18:27

Podlaski Oddział Straży Granicznej zatrzymał siedmioro nielegalnych imigrantów i trzech kurierów, którzy pomogli im dostać się do Polski z Litwy. Imigranci zostali przekazani stronie litewskiej w ramach procedury readmisji; podejrzani o ich przerzut odpowiedzą karnie za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.


Zatrzymano grupę nielegalnych imigrantów i organizatorów ich przerzutu

26.04.2021, 12:05

Podlaska Straż Graniczna zatrzymała dziesięcioro nielegalnych imigrantów oraz trzech Gruzinów, podejrzanych o udział w przerzucie tej grupy przez białorusko-polską granicę w okolicach Płaskiej. Imigranci trafili do ośrodków dla cudzoziemców, dwaj Gruzini do aresztu, trzeci chce poddać się karze.


Cudzoziemcy ukarani mandatami za naruszenie polsko-białoruskiej granicy

8.04.2021, 08:15

Zagraniczni turyści postanowili zrobić sobie wędrówkę wzdłuż polsko-białoruskiej granicy. Spacer okazał się dość kosztowny.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul
DK8, wypadek w okolicach Rybnik, źródło: Kolizyjne Podlasie
WYPADEK
29.07.2021, 15:05, akt. 20:26

Seria wypadków w regionie
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok