Radio Białystok | Wiadomości | Burze, silny wiatr i ulewny deszcz w Podlaskiem

Burze, silny wiatr i ulewny deszcz w Podlaskiem

autor: Adam Klimiuk

24.06.2021, 12:04, akt. 17:54

W czwartek (24.06) w dzień i w nocy we wschodniej połowie Polski, w tym w Podlaskiem, są burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Alert RCB został wydany dla woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego.

Stare Bożejewo przed Łomżą, fot. Renata Reda
Stare Bożejewo przed Łomżą, fot. Renata Reda

Pogoda w Podlaskiem

W związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu podlascy strażacy interweniowali ponad 180 razy. Wyjeżdżali głównie do powalonych drzew tarasujących drogi i zalanych piwnic. 

Po południu i wieczorem będzie zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami, także z gradem do 2-4 cm. Prognozowana suma opadów - od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm.

Temperatura maksymalna wyniesie od 29°C do 32°C, lokalnie możliwe są spadki temperatury do około 25°C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, południowo wschodni. W czasie burz możliwe są porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h.

W nocy będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, lokalnie burze, także z gradem do 1-3 cm. Prognozowana wysokość opadów, zwłaszcza w czasie burz, od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C, lokalnie do 20°C. Wiatr na ogół będzie słaby, jedynie okresami umiarkowany, przeważnie północno-zachodni, a w czasie burz możliwe będą porywy do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h.


RCB ostrzega przez zagrożeniem

Przed zagrożeniami Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega również w mediach społecznościowych, m.in. na Twitterze czy Facebooku. "Dziś i w nocy we wschodniej połowie Polski burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad" - ostrzega RCB.Centrum przypomina także, że w trakcie burzy należy w razie możliwości zostać w domu. Powinno się zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. RCB zaznacza, że w trakcie burz i ulewnych deszczów możliwe są podtopienia oraz przerwy w dostawie prądu. 


źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Augustów po burzy - zalane piwnice, sklepy i budynki mieszkalne

24.06.2021, 09:39

Zalane piwnice w bibliotece, Szkole Podstawowej nr 3, sklepy, budynki mieszkalne i usługowe. Strażacy musieli wypompowywać sięgającą w niektórych miejscach do pół metra wodę 54 razy.


Ponad 150 razy interweniowali strażacy po burzach w Podlaskiem

24.06.2021, 07:43

Uszkodzone dachy, zalane piwnice, połamane i powalone na drogi drzewa - to skutki burz w naszym regionie.


Burze w województwie podlaskim

23.06.2021, 12:14

Synoptycy ostrzegają w środę (23.06) przed burzami we wschodniej części kraju, również w Podlaskiem. W regionie termometry wskażą 31 stopni Celsjusza. Prognozowane są także "tropikalne noce".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok