Radio Białystok | Wiadomości | W Kolnie powstał Mobilny Punkt Szczepień

W Kolnie powstał Mobilny Punkt Szczepień

autor: Paweł Wądołowski

16.07.2021, 17:59, akt. 18:13

Mobilny Punkt Szczepień w Kolnie będzie działał do 1 sierpnia lub dłużej. Stanął przed urzędem miasta przy ulicy Wojska Polskiego.

Mobilny Punkt Szczepień w Kolnie, fot. Paweł Wądołowski
Mobilny Punkt Szczepień w Kolnie, fot. Paweł Wądołowski

Kontener medyczny, w którym można przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson, stanął przed urzędem miasta przy ulicy Wojska Polskiego 20.

Jak mówił obecny podczas otwarcia wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, to kolejne miejsce w mieście, gdzie można się zaszczepić.


- Niezależnie od tego, że są punkty szczepień w Kolnie, w powiecie kolneńskim, to mamy nadzieję, że ten kontener, w którym będzie przeprowadzana akcja szczepień, w sposób istotny przyczyni się do tego, że duża liczba osób tutaj się zaszczepi - stwierdził wojewoda.


Starosta kolneński Tadeusz Klama przekonywał, że tylko szczepienia pozwolą nam uniknąć kolejnego lockdownu.


- Jestem zwolennikiem szczepień. Jestem zaszczepiony i polecam to każdemu. Szczepienie daje nam swobodę poruszania się, przemieszczania się, bycia z kim się chce i gdzie się chce. Dlatego szczerze zachęcam do tego, by poczuć się wolnym, bo szczepiąc się, jesteśmy wolnymi ludźmi - podkreślał starosta.


Punkt szczepień jest zlokalizowany przy trasie na Mazury. Dzięki temu więcej osób, także przejeżdżających przez Kolno, może z niego skorzystać - zaznaczył koordynator szczepień w kolneńskim szpitalu dr Maciej Lendzioszek.


- Ten punkt akurat udało się tak o zorganizować, aby był przy głównej arterii miasta. Jest sporo osób, które po prostu jadąc na wakacje, chcą się zaszczepić tą szczepionką. Myślę, że postawienie tego punktu w tym powiecie i w tym miejscu to strzał w dziesiątkę - wyjaśniał dr Maciej Lendzioszek.


Żeby się zaszczepić, nie trzeba się umawiać. Wystarczy być w grupie, która jest uprawniona do szczepienia, i mieć ze sobą dowód osobisty. Mobilny Punkt Szczepień przy ulicy Wojska Polskiego 20 w Kolnie będzie czynny codziennie do 1 sierpnia od 9:00 do 18:00.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W pełni zaszczepionych w Polsce jest prawie 16 mln osób

16.07.2021, 10:56

W Polsce od końca grudnia, gdy rozpoczęto szczepienia przeciw COVID-19, wykonano ponad 32 mln szczepień - wynika z najnowszych (16.07) danych zamieszczonych na rządowej stronie. W pełni zaszczepionych jest prawie 16 mln osób.


Wiceminister zdrowia: Nie powinno być powrotu do lock downu

15.07.2021, 09:49

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że z Covidem należy normalnie żyć i nie powinno być powrotu do lockdownu, który był stosowany przy poprzednich falach.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok