Radio Białystok | Wiadomości | Ireneusz Mamrot: Zawodnicy wykonali dużą pracę

Ireneusz Mamrot: Zawodnicy wykonali dużą pracę

1.08.2021, 22:31, akt. 2.08.2021, 00:22

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:0 (2:0) z Rakowem Częstochowa w drugiej kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Dwa gole strzelił Taras Romanczuk, a jednego Jesus Imaz. Rywale to aktualni wicemistrzowie Polski.

Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda

Ireneusz Mamrot: Zaprezentowaliśmy bardzo dobrą grę w defensywie

Nie ma co ukrywać, że dzisiaj zaprezentowaliśmy bardzo dobrą grę w defensywie, zawodnicy wykonali dużą pracę i grali z dużą koncentracją. Cieszy też na pewno skuteczność, bo tak dużo sytuacji nie stworzyliśmy. Szkoda tej okazji, którą na początku drugiej połowy miał Tomas Prikryl, bo na pewno spokojniej by się grało. Przy wyniku 2:0 Raków - po zmianach, które zrobił trener Papszun - cały czas gonił wynik; musieliśmy być mocno skoncentrowani bo wiadomo, że jedna bramka potrafi mocno odwrócić losy meczu. Ale tego pilnowaliśmy i jestem zadowolony, myślę że wybiegaliśmy ten mecz. Cieszę się też, że kibice dopisali, doping był kapitalny i chciałbym, żeby tak samo było na kolejnym meczu

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot.

Marek Papszun: Nie zwykliśmy przegrywać

Nie zwykliśmy przegrywać, bodaj dwadzieścia ostatnich meczów nie przegraliśmy, więc jesteśmy do tego nieprzyzwyczajeni w ostatnim czasie i na pewno zmartwieni nie tylko porażką, ale i rozmiarami. Ja najbardziej jestem zmartwiony naszą postawą w pierwszej połowie, nie przystoi nam tak grać, więc na pewno musimy wyciągnąć wnioski. Wystawiłem dzisiaj taki zespół a nie inny i na pewno część zawodników miała ciężko. Debiutowali w ekstraklasie i nie był to łatwy mecz w takiej konfiguracji personalnej, ale jesteśmy w takim momencie, w jakim jesteśmy i takie decyzje zapadły. Wiemy, co mamy do poprawy i ile pracy jeszcze przed nami.

Gratuluję Jagiellonii. Myślę, że jej zwycięstwo było zasłużone, szczególnie przez grę w pierwszej połowie. Nie jest łatwo z nami wygrać, a dzisiaj Jagiellonia to zrobiła

- powiedział po meczu trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun.

| red: mag

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:0 (2:0) z Rakowem Częstochowa w drugiej kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Dwa gole strzelił Taras Romanczuk, a jednego Jesus Imaz. Rywale to aktualni wicemistrzowie Polski. Sędzia przedłużył mecz o 12 min., bo kibice na Ultrze odpalili race i zadymili boisko i potrzebna była długa przerwa.

Jagiellonia Białystok zagra z Górnikiem Zabrze w poniedziałek - 16 sierpnia

29.07.2021, 10:17

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w poniedziałek (16.08) z Górnikiem Zabrze o 18:00.

Jagiellonia Białystok i MKS Ślepsk Malow Suwałki z milionowym wsparciem od zarządu województwa

29.07.2021, 10:03

Czołowe podlaskie kluby sportowe dostaną dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Mamrot: Skończyliśmy mecz z poczuciem niedosytu [wideo]

24.07.2021, 22:57

- Skończyliśmy mecz z poczuciem niedosytu, bo uważam, że byliśmy bliżej zwycięstwa niż Lechia - mówił trener Jagiellonii po sobotnim spotkaniu z Lechią Gdańsk. Żółto-czerwoni zremisowali na własnym boisku 1:1.

Więcej drużyn w piłkarskiej ekstraklasie, ale faworyt ten sam

21.07.2021, 10:07

Startująca w piątek (23.07) piłkarska ekstraklasa składa się z 18 drużyn, dwóch więcej niż dotychczas, ale faworyt jest ten sam. To broniąca tytułu Legia, która latem jeszcze bardziej się wzmocniła. W innych klubach też doszło do ciekawych transferów, hitem jest Lukas Podolski w Górniku Zabrze.