Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn - są podejrzani o kradzieże katalizatorów z samochodów

Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn - są podejrzani o kradzieże katalizatorów z samochodów

autor: Grzegorz Pilat

2.08.2021, 13:54, akt. 14:02

Do pięciu lat więzienia grozi mężczyznom podejrzanym o kradzieże katalizatorów z samochodów zaparkowanych na białostockich parkingach. Policjanci zatrzymali 20 i 27-latka na osiedlu Zielone Wzgórza.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkańcy powiatu suwalskiego próbowali ukraść katalizatory z zaparkowanych tam pojazdów.

Dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach podejrzanie zachowujących się na białostockim osiedlu Zielone Wzgórza przy zaparkowanym samochodzie sąsiada. Jeden z nich miał w ręku lewarek. Zgłaszający dodał również rysopis mężczyzn. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z białostockiej patrolówki z uwagi na wcześniejsze zgłoszenia o kradzieżach katalizatorów 

- mówi asp. Katarzyna Molska-Zarzecka z białostockiej policji.

Policjanci ustalili, że mężczyźni próbowali ukraść katalizator, ale zostali spłoszeni przez świadków.

Policjanci już po kilku minutach poszukiwań zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu suwalskiego. W jego kieszeni policjanci znaleźli trzy brzeszczoty. Dodatkowo mężczyzna okazał się również poszukiwany. Kilka minut później w ręce innego patrolu wpadł drugi z mężczyzn-również mieszkaniec powiatu suwalskiego. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci do sprawy zabezpieczyli również piłę do cięcia metalu, znajdującą się w samochodzie podejrzanych

- dodaje asp. Katarzyna Molska-Zarzecka.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Coraz częściej na Suwalszczyźnie dochodzi do zuchwałych kradzieży katalizatorów

7.07.2021, 07:39

Ten element układu wydechowego pojazdów pada łupem złodziei głównie ze względu na zawartość cennych metali szlachetnych, takich jak rod, platyna i pallad.


W Białymstoku złodzieje kradną z aut katalizatory - policja apeluje o czujność

25.06.2021, 15:25

Aż 16 katalizatorów ukradli złodzieje w czerwcu z samochodów zaparkowanych w Białymstoku. To kosztowne części, dlatego policjanci apelują o większą czujność i zwracanie uwagi na obce osoby i pojazdy pojawiające się na osiedlowych parkingach.


Mieli kraść części z aut - dwaj mechanicy z Siemiatycz zatrzymani

8.12.2020, 15:25

Przy okazji naprawy samochodów - kradli z nich części. Podejrzanych o to dwóch mechaników z Siemiatycz zatrzymali podlascy policjanci.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok