Radio Białystok | Wiadomości | Zabudowa działki rekreacyjnej na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi jest nielegalna - uznał białostocki sąd

Zabudowa działki rekreacyjnej na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi jest nielegalna - uznał białostocki sąd

autor: Adam Dąbrowski

5.08.2021, 13:52, akt. 14:43

Działka rekreacyjna na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi znów jest niezabudowana. O tym, że na terenach chronionych, na lewym brzegu Narwi wyrosło wysokie ogrodzenie informowaliśmy w kwietniu.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Na ogrodzonej wysokim parkanem działce znajdował się m.in. tzw. domek holenderski z przyłączami wodnymi i kanalizacyjnymi. Jej właściciel stwierdził wówczas, że mógł to zrobić na prywatnym terenie bez jakichkolwiek zezwoleń.

Przeciwnego zdania były władze Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, które o samowoli budowlanej poinformowały odpowiednie służby. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łomży podzielił tę opinię i wydał nakaz rozbiórki. Z tym nie zgodził się z kolei właściciel i odwołał się najpierw do wojewódzkiego nadzoru budowlanego, a następnie do sądu.

Ostatecznie Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał decyzję o rozbiórce za słuszną i tym samym uprawomocnił ją.

- Inwestor poinformował nas, że zdemontował wszystkie urządzenia budowlane - poinformowała Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łomży Barbara Stalewska. - Pojedziemy teraz na inspekcję i jeśli potwierdzi ona te informacje, sporządzimy protokół, co kończy całą sprawę.

Właściciel działki z samowolą budowlaną, z którym się skontaktowaliśmy, stwierdził, że nie jest ona już jego własnością i to nowy właściciel miał zdemontować całą zabudowę i wszystkie urządzenia.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki. Mieszkańcy mają zastrzeżenia do raportu o oddziaływaniu na środowisko nielegalnej wytwórni mas bitumicznych

16.07.2021, 07:06

Zgłaszają je mieszkańcy osiedla, którzy od dawna skarżą się na uciążliwość instalacji położonej przy suwalskiej ulicy Bakałarzewskiej.


Przy starorzeczu Narwi w obrębie wsi Pniewo pojawiła się zabudowa - według przyrodników to samowola budowlana

22.04.2021, 14:09

Samowola budowlana na terenie objętym ochroną przyrodniczą czy zagospodarowana zgodnie z prawem działka rekreacyjna - spór rozstrzygnie prawdopodobnie dopiero sąd.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok