Radio Białystok | Wiadomości | Kolejny przetarg Uniwersytetu w Białymstoku na budowę siedziby filii w Wilnie

Kolejny przetarg Uniwersytetu w Białymstoku na budowę siedziby filii w Wilnie

8.08.2021, 14:11, akt. 14:13

Do 3 września firmy mogą składać oferty na zaprojektowanie i budowę wileńskiej filii Uniwersytetu w Białymstoku - poinformowała uczelnia. To czwarty przetarg w tej sprawie, ostatni został unieważniony z powodów formalnych.

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda


W Wilnie od 2007 roku działa wydział ekonomiczno-informatyczny Uniwersytetu w Białymstoku. Wydział ma budynek, ale ze względu na zły stan techniczny nie jest on użytkowany, ma być wyremontowany i rozbudowany. Będzie mieściła się w nim siedziba wydziału.

Jak poinformowała rzeczniczka UwB Katarzyna Dziedzik, do ostatniego przetargu zgłosiła się jedna firma. Jednak - jak podkreśliła -"został unieważniony z powodów formalnych, gdyż firma, która złożyła ofertę, zrobiła to niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zamówień publicznych".

Podała też, że w nowo ogłoszonym przetargu zakres prac jest identyczny, jak w przypadku poprzedniego. "Liczymy, że to ułatwi zainteresowanym firmom sprawne przygotowanie kolejnej oferty i złożenie dokumentów zgodnie ze wszystkimi wymogami formalnymi" - dodała Katarzyna Dziedzik. Oferty można składać za pomocą platformy do 3 września.

Jak mówił wcześniej kanclerz UwB Tomasz Zalewski, powodzenie tej inwestycji jest ważne nie tylko dla uczelni, ale też dla mieszkających na Litwie młodych Polaków, którym umożliwiane są studia w języku polskim. Zauważył, że posiadanie własnej siedziby jest kluczowe dla funkcjonowania filii.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie obiektu przy ul. Aguonu (Makowa) 22 w Wilnie wraz z infrastrukturą techniczną, parkingami oraz zagospodarowaniem terenu.

Teren przeznaczony pod inwestycję ma ok. 2,2 tys. m kw. Koncepcja zabudowy jest gotowa - ma to być czterokondygnacyjny budynek z mansardą i piwnicą o powierzchni (netto) nieco ponad 3,1 tys. m kw.

Filia w Wilnie od początku miała problemy lokalowe, zajęcia odbywały się w wynajmowanych pomieszczeniach w kilku miejscach w Wilnie, co - jak zaznacza uczelnia - nie gwarantowało należytego komfortu studentom i pracownikom, oznaczało też dodatkowe wydatki dla uniwersytetu. Budynek, w którym będzie się mieściła siedziba filii, należy do UwB od 2008 roku. Na rzecz wileńskiej filii przekazała go organizacja wspierająca rozwój polskiego szkolnictwa na Litwie - Universitas Studiorum Polona Vilnensis.

Budowa będzie finansowana ze środków własnych uczelni oraz dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. W 2018 roku resort deklarował wsparcie inwestycji kwotą blisko 19 mln zł.

Działający od października 2007 roku Wydział Ekonomiczno-Informatyczny UwB w Wilnie był pierwszym zagranicznym wydziałem utworzonym przez polską uczelnię. Była to również pierwsza filia uczelni zagranicznej na Litwie. W wileńskiej filii UwB studenci kształcą się na trzech kierunkach: ekonomii, informatyce i europeistyce - są to studia licencjackie. Od 2014 roku uruchomiono też studia II stopnia na kierunku ekonomia. Jak informuje uczelnia, do tej pory studia w wileńskiej filii ukończyło ponad 770 absolwentów, a obecnie kształci się blisko 230 studentów.

źródło: PAP | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Studenci UwB podatków nauczą się od praktyków ze skarbówki

21.07.2021, 14:40

Specjaliści z Krajowej Administracji Skarbowej będą wykładać na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Podpisano porozumienie w tej sprawie.


Ponad 5 tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie w Białymstoku

8.07.2021, 16:55

Najwięcej chętnych jest na ekonomii, największa konkurencja na kryminologii. 5318 kandydatów zarejestrowało się na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku.


Wydział Prawa UwB - dziesiąty w kraju według jednego z rankingów

29.06.2021, 09:43

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku jest na 10. miejscu w Rankingu Wydziałów Prawa Rzeczpospolitej. Oznacza to spadek podlaskiej uczelni o trzy pozycje w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok