Radio Białystok | Wiadomości | Kierowcy mogą już jeździć ulicą Mickiewicza w Białymstoku, ale wciąż nie kursują nią autobusy

Kierowcy mogą już jeździć ulicą Mickiewicza w Białymstoku, ale wciąż nie kursują nią autobusy

autor: Barbara Sokolińska

1.09.2021, 12:59, akt. 13:09

Od środy (1.09) kierowcy w Białymstoku mogą korzystać już z wyremontowanego fragmentu ul. Mickiewicza na odcinku między ul. Karpińskiego a Stanisławowem.

fot. Barbara Sokolińska
fot. Barbara Sokolińska

Mieszkańcy Dojlid Górnych są zaniepokojeni, że pomimo otwarcia tej drogi i zmiany rozkładu jazdy Białostockiej Komunikacji Miejskiej na swoją starą trasę nie wróciły autobusy linii nr 19.

Eliza Bilewicz-Roszkowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku tłumaczy, że jest to związane z wciąż trwającymi pracami drogowymi:


Do użytku została oddana jezdnia ulicy Mickiewicza, natomiast przystanki i zatoki nie są jeszcze gotowe. Mają być gotowe do końca września i wówczas skierowana zostanie tam dodatkowa linia - informuje Eliza Bilewicz-Roszkowska.


Urzędniczka nie precyzuje, od kiedy dokładnie i jaka linia miałaby kursować ulicą Mickiewicza do Dojlid Górnych. Na razie mieszkańcy osiedla mogą korzystać z autobusów nr 2, 15 i 109.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy ul. Solnickiej w Białymstoku narzekają na problemy po wprowadzeniu objazdu ul. Mickiewicza

21.04.2021, 07:04

Jeszcze do niedawna była to zwykła osiedlowa uliczka przy lesie, przy której bawiły się dzieci i spacerowały rodziny. Dziś na ulicy Solnickiej w Białymstoku widać głównie unoszący się kurz, dziury w drodze i pędzące samochody.


Będą dodatkowe utrudnienia na trasie z Białegostoku przez Stanisławowo do Wojszek

5.04.2021, 07:01

Droga będzie zamknięta w dwóch miejscach i trzeba będzie korzystać z objazdów. Od wtorku (06.04) będą dodatkowe utrudnienia na trasie z Białegostoku przez Stanisławowo do Wojszek.


Remont drogi, a nie wycinka Lasu Solnickiego - utrudnienia na ul. Mickiewicza w Białymstoku

19.03.2021, 12:29

Utrudnienia związane będą nie z wycinką Lasu Solnickiego, a remontem drogi. Od piątku (19.03) kierowcy podróżujący ulicą Mickiewicza w Białymstoku muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok