Radio Białystok | Wiadomości | Forum Podlaskich Rad Seniorów - rozmowy o problemach i planach na przyszłość

Forum Podlaskich Rad Seniorów - rozmowy o problemach i planach na przyszłość

autor: Edyta Wołosik

2.09.2021, 16:07, akt. 18:52

Akcje w gminach zachęcające do szczepień i powołanie Podlaskiego Centrum Międzypokoleniowego. Między innymi takie postulaty zgłosili uczestnicy szóstego Forum Podlaskich Rad Seniorów.

źródło: mat. pras.
źródło: mat. pras.

W spotkaniu online wzięło udział około 120 osób. Przedstawiciele Rad Seniorów podsumowali swoją dotychczasową działalność. Wśród korzyści wymieniali m.in. zaangażowanie większej liczby mieszkańców w lokalne sprawy, a wśród problemów - niechęć wielu samorządów do współpracy, brak polityki senioralnej w gminach i brak konkretnych osób wyznaczonych do takiej współpracy.

Uczestnicy Forum podkreślali m.in., że "rady seniorów wciąż muszą szukać swojego miejsca w środowisku". I o tym też chcą rozmawiać w przyszłym tygodniu podczas kongresu, który odbędzie się w Supraślu. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele wszystkich podlaskich rad seniorów, czyli 15 i tej działającej przy marszałku województwa podlaskiego, a także samorządowcy.

To właśnie z samorządowcami seniorzy chcą poruszyć temat współpracy. Będą też apelować o prowadzenie intensywniejszych działań zachęcających do szczepień przeciw COVID-19.
Chcą również porozmawiać z marszałkiem województwa podlaskiego o stworzeniu Podlaskiego Centrum Międzypokoleniowego, gdzie czas będą mogli spędzać nie tylko seniorzy.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trzecia dawka szczepionki przewidywana dla osób z obniżoną odpornością

2.09.2021, 11:36

Według Europejskiej Agencji Leków i Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób nie ma w tej chwili konieczności podawania kolejnych dawek szczepionek przeciwko COVID-19.


Seniorzy z Białegostoku mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć i ćwiczeń

9.08.2021, 14:29

Bezpłatne zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania czy też ćwiczenia z pierwszej pomocy i samoobrony. Z tego będą mogli skorzystać seniorzy z Białegostoku w ramach projektu "Dla Zdrowej i Lepszej Starości".ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok