Radio Białystok | Wiadomości | Szef MON: żołnierze WOT będą patrolować miejscowości objęte stanem wyjątkowym

Szef MON: żołnierze WOT będą patrolować miejscowości objęte stanem wyjątkowym

2.09.2021, 19:05, akt. 19:48

Żołnierze WOT będą przez całą dobę patrolować miejscowości w pasie przygranicznym z Białorusią objęte stanem wyjątkowym - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Przysięga żołnierzy 1. PBOT w Tykocinie, fot. Joanna Szubzda
Przysięga żołnierzy 1. PBOT w Tykocinie, fot. Joanna Szubzda

Żołnierze tej formacji mają informować mieszkańców o zagrożeniach i wspierać samorządy w ochronie systemów informatycznych.

- Rusza operacja "Silne Wsparcie". Terytorialsi będą informowali mieszkańców terenów objętych stanem wyjątkowym, co zrobić w sytuacji zagrożenia. Pomogą samorządom w ochronie systemów informatycznych. Będą także, przez całą dobę, patrolować miejscowości w pasie przygranicznym - poinformował Mariusz Błaszczak na Twitterze.W czwartek (2.09) prezydent Andrzej Duda wydał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego. Rozporządzenie zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw i weszło w życie z dniem ogłoszenia. Pas obejmuje 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim).Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią [lista miejscowości i ograniczeń]O wprowadzenie stanu wyjątkowego okres 30 dni wnioskował rząd w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. W Usnarzu Górnym koło Krynek od trzech tygodni koczuje grupa imigrantów, która chce dostać się do Polski. Zdaniem rządu te i inne osoby są przywożone na granicę przez służby białoruskiego reżimu, a akcja ma charakter "wojny hybrydowej".


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wiceszef MSWiA: trwają prace ws. rekompensat dla przedsiębiorstw wzdłuż granicy z Białorusią

2.09.2021, 17:48

- Razem z Ministerstwem Finansów pracujemy nad tym, aby dać możliwość rekompensaty poniesionych szkód w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego dla ok. 260 przedsiębiorstw wzdłuż granicy z Białorusią - poinformował w czwartek (2.09) wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.


Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią [lista miejscowości i ograniczeń]

2.09.2021, 14:46

W 115 podlaskich miejscowościach przylegających do granicy z Białorusią wprowadzono stan wyjątkowy. Prezydent podpisał w czwartek (2.09) rozporządzenie w tej sprawie. Stan wyjątkowy obowiązuje przez 30 dni.


Szef MSWiA rozmawiał z włodarzami miejscowości, które zostaną objęte stanem wyjątkowym

2.09.2021, 12:45

Szef MSWiA Mariusz Kamiński rozmawiał z włodarzami przygranicznych miejscowości, które zostaną objęte stanem wyjątkowym. Rozmowa dotyczyła informacji na temat rozporządzenia wykonawczego, które ma zostać opublikowane po decyzji prezydenta o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.


Wprowadzenie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią

2.09.2021, 12:33

W przygranicznych miejscowościach województwa podlaskiego wkrótce ma obowiązywać stan wyjątkowy. Co to oznacza dla mieszkańców i turystów?


Cudzoziemcy na granicy dostają od białoruskich służb jedzenie, papierosy i opał

2.09.2021, 12:02

Grupa cudzoziemców, która koczuje po białoruskiej stronie granicy z Polską nieopodal Usnarza Górnego według Straży Granicznej regularnie otrzymuje od służb białoruskich jedzenie, napoje, ciepłe posiłki, papierosy, słodycze i opał do ogniska.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok