Radio Białystok | Wiadomości | Rząd zakłada 65 proc. rekompensaty dla gastronomii i hotelarstwa z powodu stanu wyjątkowego

Rząd zakłada 65 proc. rekompensaty dla gastronomii i hotelarstwa z powodu stanu wyjątkowego

8.09.2021, 07:40, akt. 07:45

Rząd w III kwartale planuje przyjąć ustawę o rekompensatach dla gastronomii i hotelarstwa na terenach objętych stanem wyjątkowym. Rekompensaty mają wynosić 65 proc. średniego miesięcznego przychodu, liczonego z czerwca, lipca i sierpnia 2021 r.

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com

Jak wynika z wpisu do „Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów” projekt odpowiedniej ustawy opracuje MSWiA. Grupami objętymi rekompensatami mają być przedsiębiorcy i rolnicy świadczący usługi hotelarskie w rozumieniu ustawy o usługach hotelarskich oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie gastronomii.

Jak stwierdza się we wpisie, będą grupami usługodawców najmocniej dotkniętych ograniczeniami na terenach objętych stanem wyjątkowym na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego.

Rekompensata ma wynosić 65 proc. średniego miesięcznego przychodu wnioskodawcy ze świadczonych usług czy prowadzonej działalności w okresie obejmującym czerwiec, lipiec i sierpień 2021 r. na obszarze objętym stanem wyjątkowym.

W przypadku nieprowadzenia działalności, w którymkolwiek z tych miesięcy do wyliczenia kwoty przyjmuje się wartość zero. W przypadku przedłużenia stanu wyjątkowego albo jego zniesienia przed upływem 30 dni, wysokość rekompensaty będzie ustalana proporcjonalnie - wskazano we wpisie.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kilkanaście obozów wojskowych jest w pobliżu strefy objętej stanem wyjątkowym

7.09.2021, 19:06

Na obszarze prowadzonych działań znajduje się kilkanaście punktów, gdzie stacjonują żołnierze - tak odpowiedział PAP oficer prasowy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej (16PDZ) mjr Marek Nabzdyjak na pytanie o liczbę obozów wojskowych znajdujących się w pobliżu strefy objętej stanem wyjątkowym.


Aby odwiedzić rodzinę w miejscowościach objętych stanem wyjątkowym trzeba ubiegać się o pozwolenie

7.09.2021, 07:18

Osoby, które chcą odwiedzić rodzinę w miejscowościach objętych stanem wyjątkowym muszą ubiegać się o pozwolenie. Takie są zapisy rozporządzenia - informuje rzeczniczka Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska.


"Nietutejsi" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej

7.09.2021, 07:08

Czy stan wyjątkowy w przygranicznych wsiach przyniesie mieszkańcom upragniony spokój?

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok