Radio Białystok | Wiadomości | Areszt na trzy miesiące dla kierowcy za potrącenie kobiety i ucieczkę z miejsca wypadku

Areszt na trzy miesiące dla kierowcy za potrącenie kobiety i ucieczkę z miejsca wypadku

autor: Wojciech Szubzda

10.09.2021, 11:05, akt. 14:30

Sąd Rejonowy w Sejnach zadecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 38-letniego kierowcy audi A3, który w poniedziałek wieczorem potrącił w centrum Sejn, na pasach 61-latkę i odjechał z miejsca wypadku. Kobieta trafiła do szpitala.

źródło: sejny.policja.gov.pl
źródło: sejny.policja.gov.pl

Sąd w piątek przychylił się do wniosku policji i uznał, że 38-letni Karol G. spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Do potrącenia kobiety doszło ok. godz. 20 w centrum Sejn. Na nagraniu z monitoringu widać, jak kierowca srebrnego samochodu osobowego potrąca pieszą przechodzącą po przejściu, a następnie ucieka z miejsca zdarzenia. Kierowca w ogóle nie zatrzymał się po zdarzeniu.

Kobieta ze złamaną nogą i potłuczeniami trafiła do sejneńskiego szpitala.

Jak poinformowała w piątek policja, mężczyzna został zatrzymany w środę po południu, gdy wracał z pracy. Wstąpił wówczas do lokalu gastronomicznego naprzeciwko komendy zjeść kebaba. Oficer dyżurny przez okno zauważył samochód, który przypominał auto biorące udział w poniedziałkowym zdarzeniu.

Po chwili mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z białostockiego oddziału prewencji, gdy wychodził z kebabem z lokalu. Trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking – przekazała policja.

W chwili zatrzymania 38-letni mieszkaniec Sejn był trzeźwy. Policjantom tłumaczył, że w poniedziałkowy wieczór wracał do domu po pracy i wtedy potrącił kobietę. Uciekł, bo się wystraszył.

Policja poinformowała, że następnego dnia sprawca zaczął zacierać ślady na samochodzie. Wymienił prawe lusterko, które, jak powiedział, kupił na jednym ze szrotów w Augustowie. Nie zdążył jednak naprawić wszystkich uszkodzeń, które powstały po zderzeniu.

Mężczyzna w czwartek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, nieudzielenia pomocy kobiecie. Za te przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia. W piątek został aresztowany przez sąd.

źródło: PAP | red: zmj, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sejny. Kierowca potrącił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia

8.09.2021, 12:08

61-letnia kobieta w szpitalu, a sprawcy wypadku drogowego na ul. Zawadzkiego w Sejnach nie ma. Poszukuje go policja.


Apelacje w procesie kierowcy uniewinnionego od zarzutu śmiertelnego wypadku na przejściu

14.08.2021, 14:02

Sąd Okręgowy w Białymstoku oceni, czy są podstawy do uchylenia wyroku uniewinniającego wobec kierowcy oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginął pieszy. Apelacje w tej sprawie złożyła prokuratura i pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej - żony zmarłego.


Białystok: 6 lat więzienia za potrącenie dwóch osób na przejściu i ucieczkę

16.07.2021, 15:35

Sześć lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Taki wyrok zapadł wobec 44-latka, który po pijanemu potrącił w Białymstoku mężczyznę i jego 9-letniego syna. Kierowca nie zatrzymał się na czerwonym świetle, później uciekł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok